LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray153214
 • 2. Medipol Başakşehir15309
 • 3. Fenerbahçe152912
 • 4. Beşiktaş152710
 • 5. Kayserispor15276
 • 6. Göztepe15275
 • 16. Antalyaspor1514-11
 • 17. Gençlerbirliği1512-12
 • 18. Karabükspor158-13
 • Tümü
YENİ HABERLER
Aysal hakkında şok iddia!
Aysal hakkında şok iddia!
22 Eylül 2014 06:17
Ünal Aysal'ın Passolig kartı aidatını taraftarlara ödetmeye çalıştığı idda edildi.

F.Bahçe ve Beşiktaş başkanları, 25 liralık Passolig kart aidatını taraftarlarına ödetmemeye çalışırken, G.Saray Başkanı Ünal Aysal'ın Passolig yetkilileriyle yaptığı görüşmede "Galatasaray taraftarından 25 lira yerine 50 lira alma imkanınız yok mu" dediği ortaya çıktı. Bu sözler karşısında şoke olan Passolig yetkilileri talebi reddetti.

Üç büyük kulübün Passolig yetkilileriyle aylardır yaptıkları görüşmelerin detayları kulislere sızmaya başladı. Sağlam kaynaklardan sızan bilgilere göre üç büyük kulübün Passolig'le yaptığı görüşmeler ilginç detaylar içeriyor. Peki nedir o detaylar: Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım sürecin başından beri "Benim taraftarımdan katkı payı alamazsınız" dedi. Yıldırım, taraftarının cebinden kart başına 25 lira çıkmasına şiddetle karşı çıktı ve hâlâ da çıkıyor. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman 25 liralık katkı payına karşı çıkmazken kombine kart alan taraftarlarına bir jest yapacağını ve katkı payını kulüp olarak üstleneceklerini söyledi.

Kaldırmak için savaştılar

Yani hem Yıldırım, hem Orman taraftarın sırtından 25 liralık katkı payı yükünün tamamını ya da bir bölümünü hafifletebilmek için çaba harcıyorlar. Peki ya Galatasaray Başkanı Ünal Aysal bu aşamada ne yaptı? Sıkı durun, Aysal'ın tavrı yüreklerini hoplatacak cinsten! Yıldırım ve Orman "Benim taraftarımdan 25 lira almayın" Aysal şöyle diyor: "25 yerine 50 lira alma imkanınız yok mu!?" Evet yanlış duymadınız; Ünal Aysal, Passolig görüşmelerinde Galatasaray taraftarından 50'şer lira alınmasının imkanı olup olmadığını soruyor. Passolig yöneticileri rakamın standart olduğunu ve bunun dışında bir katkı payı almanın mümkün olmadığını söyleyince Ünal başkan amacına ulaşamıyor.

1.9 milyar dolar nereye gitti?

Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Hayri Kozak, A Spor'a bağlanıp Aysal döneminde Galatasaray'ın 1.9 milyar dolar gelir elde ettiğini ve buna rağmen kulübün borcunda bir azalma ve gayrimenkullerinde bir artış olmadığının altını çizmişti. Şimdi iki görüntü bir araya gelince ortaya çıkan gerçek şu; Ünal Başkan, yaptığı transfer harcamalarıyla 1.9 milyar doları bitirmiş ve gözünü taraftarın cebine dikmiş.

DİPNOT: G.Saray, Trabzon ve Beşiktaş taraftarları her sene için 25 lira Passolig kart aidatı ödüyor. Anadolu kulüpleri için bu rakam 15 lira... Bu bedellerin 7.99'u Passolig'e gidiyor, kalan kısmı ise kulüplerin kasasına giriyor.

 

FOTOMAÇ

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler