LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Aykut Kocaman bu işi beceremiyor
Aykut Kocaman bu işi beceremiyor
05 Şubat 2013 10:57
Fenerbahçe Kulübü'nün efsane başkanlarından Ali Şen, gündeme dair açıklamalar yaptı.

 

Fenerbahçe’nin efsane başkanlarından Ali Şen, CNN Türk'te yayınlanan Gazeteci Enver Aysever ile Aykırı Sorular programına konuk oldu ve gündem belirleyecek açıklamalarda bulundu. İşte Ali Şen'in açıklamalarından öne çıkan satırbaşları:
 
"Ben bunu yıllar önce söyledim. Hatta 60′larda söyledim. Bülent Uygun’a mal edildi ama.. Parayı bastırarak maç alan karısını satmakla eş değerdir. Ahlaksızlıkla eş değerdir. Bu ahlaksızlık her yerde var. Futbolda oynanan maçların %90′ı temizdir."
 
"Ben ‘antrenöre karışır mısın’ diye sorduklarında ‘evet karışırım’ dedim. Ben onun futbolcusunu nasıl yöneteceğine karışmam. Ben yabancı antrenörden daha iyi bilirim Türk futbolcusunu. 2-1 Trabzon’u yendiğimiz maçta, Parreira Boliç’i değil, Bülent Uygun’u oynatacaktı. Ben anlattım Şenol Güneş’i milli takımda yöneticiliğini yaptım ve onun düşüncesini biliyordum. Ona anlattım ve Boliç’i oynattı. Biz de maçı kazandık."
 
"Şenol Güneş'i Fenerbahçe'ye antrenör yapacaktım"
 
"Ben Şenol Güneş’i Fenerbahçe’ye antrenör yapacaktım. Şenol 10 üzerinden 9,5.. Benden insan olarak 9 alan yoktur. Ben onun yöneticiliğini de yaptım milli takımda yöneticiyken. Benim de kaderim iki kez şampiyon olduk, ikisinde de Trabzon ile çekiştik. Şenol Güneş muhteşem çocuktur. Trabzon’a hoca oldu ve Amerika’dan aradım. Ben Fenerbahçe şampiyon olmayacaksa Trabzon olsun derim hep."
 
"TFF’nin evrağında yazıyor. Kimi tescil etmiş? 2010-11 sezonunun şampiyonu Fenerbahçe. Trabzon’un isyanı var. Havada kalır. Trabzon Fenerbahçe’yi iki maçta da yenseydi kim oluyordu şampiyon? Sadri Şener’i çok severim. Çıkıp öyle bir duruma geliyor ki Trabzon’a hayran bir Ali Şen olarak söylüyorum öyle bir takım kurun ki takır takır şampiyon olun."
 
"Aykut ile kanımız uyuşmadı. Ben Aykut’u 3 Temmuz’dan sonra tutumu ile başarılı buldum. Nereye koyarsanız koyun geçen sene görevini müthiş yaptı. Sıkıntılarına rağmen müthiş iş yaptı. Ama beceremiyor. Olacak iş mi? 3 tane transfer yapıyorsunuz. Semih, tam forma alacak gidip Belediye’den adam alıyorsunuz."
 
"Alex Fenerbahçe’de benim için efsanedir. Emre iyi çocuk, iyi futbolcu. Hırs ile kişiliği karıştırmayalım. Futbol sahasında hırsı var. Irkçılık yapmış. Özür diledi. Kimse mükemmel değil. İçinden kalbinden pişman olur. O da özür diledi. Bir daha da yapmaz."
 
"Yargıtay konuşsun sonra ben de fikrimi söyleyeyim, konuşayım. Kimse de konuşmasın beklesin. Fenerbahçe’nin bugün Aykut’un ilk istifasından sonra söylediğimi söyleyeyim, transfere ihtiyacı yok. Kulüpteki bu bölünme dikiş tutmaz. Bir an evvel bu beraberlik sağlanmalı. Beşiktaş zor durumda. Fikret çok iyi işler yapıyor. Samet’i aradım ve büyük sürpriz yapacaklarını söyledim ve iyi gidiyorlar. Trabzon da şampiyon olsun. Çok istiyorum."
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler