LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray265433
 • 2. Medipol Başakşehir265320
 • 3. Beşiktaş265024
 • 4. Fenerbahçe264819
 • 5. Trabzonspor26428
 • 6. Kayserispor26414
 • 16. Gençlerbirliği2627-8
 • 17. Atiker Konyaspor2624-10
 • 18. Karabükspor2612-43
 • Tümü
YENİ HABERLER
Aydınlar'dan Fener'e cevap
Dün Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir kameraların karşındaydı. Hedefinde ise TFF eski yönetimi ve eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar vardı. Özdemir sert sözler kullandı. Özdemir'in dünkü sözlerine cevap ise bugün Aydınlar'dan geldi...
Aydınlar'dan Fener'e cevap
03 Mayıs 2012 / 18:00 Güncelleme: 03 Mayıs 2012 / 17:59

Türkiye Futbol Federasyonu Eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe Kulübü yönetim kurulu tarafından dün yapılan basın toplantısında, kulüp başkan vekili Nihat Özdemir'in kendisine yönelik sözleri ve yorumlarını büyük bir üzüntüyle dinlediğini belirterek, ''Zamanı geldiğinde kamuoyu yaşananları en ince ayrıntılarına kadar öğrenecektir. Sürecin tamamlanması sonrasında elimdeki belge ve bilgilerle gerekli yanıtları vereceğimden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Maalesef bundan hiç kimsenin kaçış şansı yoktur'' ifadelerini kullandı.

Mehmet Ali Aydınlar, yaptığı yazılı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü'nün düzenlediği toplantının ardından bir açıklama yapma gereği duyduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

''Dün Fenerbahçe Yönetim Kurulu'nca yapılan basın toplantısında, Sayın Nihat Özdemir'in hakkımda sarf etmiş olduğu sözleri ve yorumları büyük bir üzüntüyle dinledim. Böylesi bir saldırı sonrasında, hislerimin kamuoyunca bilinmesi için açıklama yapma gereği duydum.

Şahsım adına şunu söylemek isterim ki, zamanı geldiğinde kamuoyu yaşananları en ince ayrıntılarına kadar öğrenecektir. Sürecin tamamlanması sonrasında elimdeki belge ve bilgilerle gerekli yanıtları vereceğimden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Maalesef bundan hiç kimsenin kaçış şansı yoktur. Kendi bekaları uğruna suçsuz insanları hedef gösteren, ülke sporuna hizmet etmekten başka hiçbir amacı olmayan kişilere karşı asılsız iddialarla kampanyalar yürütenler politika ve stratejilerinin karşılığını teker teker bulacaklardır. Bunca yıl kulübe hizmet etmiş bir kişinin, 'Fenerbahçe'yi idam sehpasına götürüyordu' gibi ağır suçlamalarla karşılaşmasının yanıtsız ve tepkisiz kalacağını hiç kimse düşünmesin.''

Yaşanmakta olan sürecin, Türk sporu adına çok büyük bir öğreti ve ders olduğuna inandığını anlatan Aydınlar, açıklamasında şunları dile getirdi:

''Stratejik manevralarını milyonlarca taraftarına 'Namus Davası' diye inandırdıktan sonra, 'Ülke menfaatleri' gibi kulağa hoş gelen ama altı boş açıklamalar yerine, CAS davasını neden geri çektiklerini de tüm gerçekliği ile anlatmak zorunda olduklarını ve bunun da en yakın takipçisi olacağımı tüm kamuoyunun bilmesini istiyorum.

Bu süreci yönetirken hem adil, hem de Fenerbahçe Spor Kulübü'nün hakları için mücadele etmiş biri olarak, cevap hakkımı saklı tutuyorum. Günü kurtarma adına yürütülmekte olan politikaların Türk futboluna neler kazandırıp neler kaybettireceği kısa bir sürede anlaşılacaktır. Bu kısa sürenin de tamamlanmasını sağduyu, sükunet ve sabırla beklediğimin bilinmesini istiyorum.'' (AA)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler