LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Avcı, Sezon sonuna kadar Büyükşehir'de
Avcı, Sezon sonuna kadar Büyükşehir'de
Avcı, Sezon sonuna kadar Büyükşehir'de
07 Nisan 2008 / 14:12 Güncelleme: 07 Nisan 2008 / 00:00


İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, teknik direktör Abdullah Avcı'nın sezon sonuna kadar takımının başında kalacağını açıkladı.


Karl Heinz Feldkamp ile yolları ayrılan Galatasaray'da teknik direktörlük için adı geçen Abdullah Avcı, sezon sonuna kadar İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un başında kalacak. Bugün teknik direktör Abdullah Avcı ile yaptığı görüşmenin ardından basın toplantısı düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, hocalarının Galatasaray'a gitmeyeceğini, sezon sonuna kadar takımın başında kalacağını açıkladı. Gümüşdağ şöyle konuştu:


"Son birkaç gündür özellikle teknik direktörümüz Abdullah Avcı'ya Galatasaray camiasından böyle bir teklifin olduğu ve bununla ilgili bir imza olayının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği kamuoyunda çok konuşulduğu için, kendisiyle bir değerlendirme toplantısı yaptık. Bu değerlendirme toplantısında gerek etik olması açısından, gerek bulunduğumuz durum itibariyle hocamızın sezon sonuna kadar İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımının başında olması kararını aldık. Hocamızın 31 Mayıs tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile sözleşmesi sona eriyor. Sözleşmesi bittiği tarihten itibaren hocamıza böyle bir teklif gelirse, hocamızın takdiridir. Tabii ki özellikle Türk antrenörlerin çok iyi yerlerde olmasını istiyoruz. Galatasaray gibi bir takımda teknik direktörlük yapmak herhalde onun açısından da bir onurdur. Sizden ricamız şu, hassas bir dönemdeyiz, hedeflediğimiz sıralamada bir yerimiz var, buraya ulaşmak istiyoruz. Son 2-3 gündür takımda bir karışıklık var. Gerek hocamız, gerek oyuncular, gerekse bizleri bu karışıklık etkilemiştir. Bu konunun bu saatten itibaren kesinlikle konuşulmamasını, kapatılmasını istiyorum."


İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un ligde kalan tüm maçlara galibiyet için çıkacağını vurgulayan Gümüşdağ, "Biz ligde kalmaktan çok, ligde hedeflediğimiz yere gitmek istiyoruz. İnşallah 5 hafta süre içerisinde ligi en iyi yerde bitirmeyi hedefliyoruz. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray bize eşit mesafededir" dedi.


İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ise, Galatasaray'da teknik direktörlük yapmanın onur verici bir görev olduğunu belirterek, "Başkanımızın yaptığı açıklamayı tatmin edici olarak düşünüyorum. Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum, Galatasaray'da teknik direktörlük yapmak onur verici bir şey. Kalan 5 maçı en iyi şekilde yapmak istiyoruz" dedi.


"İlerleyen haftalarda bu teklifi düşünecek misiniz" şeklindeki soruya ise Avcı, "Bunu zaman gösterecek. Önümüzde 5 maçlık bir zaman diliminde önemli maçlarımız var. Konsantrasyonumuzu oraya vereceğimizi düşünüyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve başkan Göksel Gümüşdağ, hayatımın çıkış noktalarından biridir. Gelecekle ilgili değil, önümüzdeki 5 maçla ilgili konuşmak istiyorum" dedi.

DHA
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler