LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Atatürk Spor Salonu'nun önünde İsrail bayrağı yakıldı
Atatürk Spor Salonu'nun önünde İsrail bayrağı yakıldı
Atatürk Spor Salonu'nun önünde İsrail bayrağı yakıldı
06 Ocak 2009 / 22:00 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Türk Telekom basketbol takımının İsrail'in Bnei Hasharon takımıyla yapacağı maç taraftarların İsrail'i protestosu nedeniyle tatil edildi.


Isınma için parkeye çıkan İsrailli basketbolculara taraftarlardan biri ayyakkabı fırlatırken, bir grup taraftarda sahaya girmeye çalıştı. Taraftarlar İsrail'i protestolarını sürdürürken, İsrailli basketbolcular soyunma odasına gitti. Taraftarların baskıcı tezahüratlarını sürdürmesi üzerine maçın hakemleri de soyunma odasına girdi. Türk Telekomlu basketbolcuların taraftarı yatıştırma çabası ise sonuç vermedi. Maçın hakem ve gözlemcileri saat 19.30'da başlaması gereken karşılaşmanın tribünler boşaltılmadığı takdirde başlamayacağını bildirdiler. Bunun üzerine polis tribünleri boşaltmaya başladı. Maçın tatil edilmesini isteyen yaklaşık 200-300 grup tribünleri terk etmeyerek protestolarını sürdürdü. maçın hakemleri ve gözlemcileri tribünlerin tam olarak boşaltılmaması nedeniyle maçı iptal ederek, ileri bir tarihe erteledi.


POLİSLE TARAFTARLAR ARASINDA ARBEDE YAŞANDI


Türk telekom ile İsrail takımı Bnei Hasharon arasında oynanacak Eurocup D Grubu basketbol maçı başlayamadı. Salondaki taraftarlar sahaya indi. Bnei Hasharon takımı soyunma odasına girdi. Polisle taraftarlar arasında arbede yaşandı.


Ardından taraftarlar "Türk Telekom dışarı" sloganı attı. Bunun üzerine Türk Telekom sporcuları ve hakemler sahadan ayrıldı.


MAÇIN OYNANACAĞI BASKETBOL SALONU ÖNÜNDE İSRAİL BAYRAĞI YAKILDI


Filistin'e Destek Platformu'ndan yaklaşık 3 bin kişi, İsrail'in basketbol takımı Bnei Hasharon'u protesto için Atatürk Kapalı Spor Salonu önünde toplanarak İsrail bayrağı yaktı.


Mazlum-Der, İHH ve Ankaragücü taraftarlarının desteklediği gösteride İsrail takımının maça çıkmasına karşı çıktı. Çocukların da bulunduğu eylemci grup, ellerinde Filistin bayrakları ile ''İsrail Ankara'dan defol'' şeklinde sloganlar attı. İsrail bayrağının yakıldığı eylemde, göstericilerin salondan uzak tutulması için Ankara polisi yaklaşık 2 bin personelle görev yaptı.


Bileti olmayan hiç kimsenin salona alınmadığı maç öncesi, yoğun güvenlik önlemleri uygulandı. 3500 biletli seyircinin bulunduğu maçta yaşanabilecek olaylar nedeniyle biletlilerin bir kısmının maça gelmesi beklenmiyor. Biletli taraftarlar salona teker teker alınırken göstericilerden kimsenin içeri girmemesi için arama noktalarında polis tedbirlerini artırdı.


2500 KİŞİ TOPLANDI


Ankara'da Türk Telekom ile karşılaşacak olan İsrail'in basketbol takımı Bnei Hasharon, maçın oynanacağı Atatürk Spor Salonu önünde Filistin'e Destek Platformu tarafından protesto edildi. Salon önünde yaklaşık 2500 kişi toplandı.


Saat 19.00'da başlayacak karşılaşma öncesi spor salonunun önünde toplanan platform üyeleri, ''Filistin'de kan akarken, bu maç burada oynanamaz'' şeklinde gösteri düzenlediler. Ellerinde Filistin bayrakları ile sık sık İsrail aleyhine sloganlar atan grubun, İsrail basket takımına yaklaşmasının önüne geçmek için Ankara polisi yoğun güvenlik önlemi aldılar.


Cihan

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler