LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Atalay'ın istifası pazartesi günü işleme konulacak
Atalay'ın istifası pazartesi günü işleme konulacak
29 Kasım 2008 16:46
Atalay'ın istifası pazartesi günü işleme konulacak

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, 5 yıl 9.5 ay süren bu görevinden dün istifa etti.

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile uzun süredir anlaşmazlık içinde olan Mehmet Atalay, "Daha önce istifa edecektim, Spor Şurası jübilem oldu" dedi. Trabzon Belediye Başkan adaylığı gündemdeki Atalay'ın yerine Genel Müdürlüğü vekaleten Yunus Akgül bakacak.


Atalay'ın istifası pazartesi günü işleme konulacak. Uzun süredir Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile anlaşmazlığa düşen Pekin Olimpiyatı sırasında yetkileri elinden alınan Mehmet Atalay istifasına gerekçe olarak, "Sayın Bakanım Murat Başesgioğlu ile geçinemiyorduk. Çok şeylerde hep terse düştük. Çevresindeki insanlar kendilerini çok yanlış yönlendirdiler. Daha önce istifa edecektim. Ancak Türk sporu için yapılacak çok şeyler vardı. Aksamaması için Spor Şura'sını bekledim. Spor Şura'sı jübilem oldu. İstifamı verdim, pazartesi günü işleme konulacaktır" dedi.


Pekin Olimpiyatı'nda önce "5 altın, 5 gümüş 5 bronz madalya bekliyorum" şeklinde yaptığı açıklamaların ardından alınan madalya sayısının bu rakamın altına düşmesi ile tepki çeken Mehmet Atalay'ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile kamuoyu önünde tartışmaya girmesi de prestij kaybına neden olmuştu.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Olimpiyatlarda ödül kazanan sporcuları kabul töreninde yapmış olduğu "Bu madalya sayısı beklenen başarının uzağında kaldı" şeklindeki sözleri Atalay'ın başarılı olamadığını şeklinde yorumlandı.


Atalay'ın Spor Şura'sı öncesi Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile bazı törenlerde birlikte bulunmamaya özen göstermesi, Spor Şura'sının açılış töreninde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önünde Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu arasında yaşanan gerginlik bu istifayı getiren olaya son noktayı koymuş oldu.


Vekaleten Akgül


Pazartesi günü Mehmet Atalay'dan boşalan GSG Müdürlüğü'ne, Genel Müdür Yardımcılarından Yunus Akgül'ün vekalet etmesi bekleniyor. Mehmet Atalay, bu görevden sonra Trabzon Belediye Başkanlığı için vatandaşlardan kendisine büyük baskı yapıldığını belirterek, "Trabzon'da yapılan kamuoyu araştırmalarında belediye başkanlığı için adımın ön sıralarda yer aldığı açıklanıyor.


Genel Müdürlüğüm döneminde Trabzon'a yapılan tesis ve dev organizasyonların yapılmasında ve alınmasında etkin rol oynamam Trabzonlu hemşehrilerimi fazlası ile mutlu etmiş olmalı ki beni bu göreve layık görüyorlar. Bu konuda son söz Sayın Başbakanım'ındır" diye konuştu.


Hürriyet
 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler