LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Atalay başkanlığa aday mı?
Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü Mehmet Atalay, Kanal A spor müdürü Murat Çimen'e yaptığı açıklamada, 'Futbol Federasyonu Başkanlığı için teveccüh gösterirlerse ne mutlu bize' dedi.
Atalay başkanlığa aday mı?
05 Kasım 2009 / 21:13 Güncelleme: 06 Kasım 2009 / 13:52

Dünya kupasından elenmemiz, ve son günlerde TFF’de yaşanan sıkıntılardan sonra Federasyon başkanı Mahmut Özgöner’in koltuğuda konuşulmaya başlandı.

Geçtiğimiz günlerde de  eski  Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay’ın , Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olacağı yönünde basında çeşitli haberler çıktı. Şu anda  Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü olan Mehmet Atalay  Kanal A Spor müdürü Murat Çimen’e bu konu ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Atalay, Türk sporuna her alanda hizmet ettiğini ve bundan sonra da bu hizmetlerinin devam edeceğini belirterek “Bizler Türk sporunun her an hizmetindeyiz verilen her görevi yaparız” dedi. Atalay şu anda Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü olduğunu hatırlatarak öncelikli olarak bu görevini en iyi şekilde yapmak istediğini söyledi. Atalay;
“ Zaman zaman futbol kulüplerinin bize sıcak baktığı durumlar oluyor. Teveccüh gösteriyorlar. Teşekkür  ediyorum. Daha önceki dönemlerde kulüplerle iç içe oldum. Kulüplerin sorunlarını çözmede çok ciddi çalışmalar yaptık. Bununla ilgili bir teveccüh gösteriyorlarsa ne mutlu bize  Ama benim bu konuda herhangi bir tasarrufum olmadı. Bu tasarrufu yapmakta bize değil ancak bizi buralara getirenlere düşer. Bunu belirtmek isterim.”  Şeklinde konuştu.

Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü  olan Mehmet Atalay gerçekleştirdiği  çalışmaları da   Kanal A spor müdürü Murat Çimen’e değerlendirdi. Tesislerin yapımının süratle devam ettiğini ifade eden Atalay, en büyük hedeflerinin ise 2020 Olimpiyatlarını almak olduğunu söyledi.

“ÖNEMLİ ORGANİZASYONLARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ”

2010'da dünya basketbol şampiyonası, 2011'de Dünya Üniversiteler Kış Spor Oyunları, Gençlik Olimpiyatları, Dünya Tenis Şampiyonası, 2012'de Dünya Golf Ş0ampiyonası ve Dünya Salon Atletizm Şampiyonası ülkemizde düzenlenecek. Organizasyonların yapılacağı kentlerde tesisleşme çalışmaları hız kazanırken, Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü Mehmet Atalay, hazırlıklardaki son durumu Kanal A Spor Müdürü Murat Çimen'e anlattı.

 “DÜNYA GÜNDEMİNE OTURACAĞIZ”

“ Dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan Dünya Basketbol Şampiyonası 2010 yılında ülkemizde yapılacak. İstanbul, Ankara, İzmir ve Kayseri’de düzenlenecek. Çok güçlü ülkeler gelecek. Sadece Amerika Birleşik Devletlerinden yaklaşık 400 gazeteci gelecek. Ülkemiz için büyük bir tanıtım olacak. 2011'de Dünya Üniversiteler Kış Spor Oyunları Erzurum’da yapılacak. Türkiye’nin kış turizmini etkileyecek büyük bir organizasyon. Yaklaşık 520 trilyonluk bir yatırım yapıldı Erzurum’a. Erzurum, dünyanın en büyük kayak merkezlerinden biri olacak. Yapılacak tesislerde aynı zamanda geleceğin Türk sporcuları yetişecek. Tesisleşme hızlı gidiyor. Yetişmeyeceği konusunda bir ara tereddütümüz oldu. Ama inşaatlar beklediğimizden daha hızlı gidiyor. Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan da devamlı takip ediyor. Tüm birimlerimizle seferber olmuş durumdayız. Şampiyonadan sonra Türkiye çok sayıda turisti çekecek. Yine 2011’de Trabzon’da Gençlik Olimpiyatları organize edeceğiz.  Avrupa’nın önemli olimpiyatlarından birine ev sahipliği yapacağız. 2011’de ayrıca Dünya Tenis Şampiyonası’nı İstanbul’da yapacağız. Önemli tenisçilerin gelmesiyle dünya gündemine oturacağız. 2012 yılında Dünya Salon Atletimiz Şampiyonası var. İstanbul’da organize edeceğiz. Atletizm şampiyonası yapamayan ülke Olimpiyatı alamaz. Dünya Salon Atletimiz Şampiyonası 9 gün süreyle Türkiye’de yapılacak. Tüm dünya sabahtan akşama kadar bu şampiyonayı izleyecek. Ayrıca İstanbul’da Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası düzenlenecek. Dünya Golf Şampiyonası ise Antalya’da yapılacak.”

 “HEDEFİMİZ 2020 OLİMPİYAT OYUNLARINI ALMAK”

Atalay, yapılacak şampiyonalarla tüm dünyanın Türkiye'den bahsedeceğini vurgulayarak asıl hedeflerinin 2020 Olimpiyat Oyunlarını almak olduğunu söyledi. “ Daha önce aslanın ağzında değil, midesinde olan organizasyonları bir çırpıda alıyoruz. Organizasyonlarda kazandığımız başarı ve deneyim çıtayı yükseğe koymamız diğer ülkeleri memnun ediyor. Geleceğe ümitle bakıyoruz artık. Bu Organizasyonlarla İnşallah 2020’deki Olimpiyatları ülkemize getireceğiz. Ciddi bir adayız. Finali 2020 Olimpiyatları ile yapacağız diye düşünüyorum. Daha önce tesis ve organizasyon yapmadan Olimpiyatlara aday oluyorduk. Bu inandırıcı gelmiyordu. Şimdi 2011’de başlayacak Olimpiyat adaylığı sürecinde karar 2013’de verilecek. Biz bu tarihe kadar yapılması gereken organizasyonların tamamına yakınını yapmış olacağız. Böylelikle olimpiyatlar’ın Türkiye’ye verileceğini düşünüyorum. Finali 2020 Olimpiyatlarını ülkemize kazandırarak yapmak istiyoruz.” 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler