LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Arkadaşımızın ağzına silah sokmadık"
"Arkadaşımızın ağzına silah sokmadık"
08 Haziran 2014 17:15
Beşiktaşlı futbolcu Sezer Öztürk, “Milli takım kampında arkadaşımızın ağzına silah sokmadık” dedi.

Siyah-beyazlı takımda İbrahim Toraman ile yaşadığı kavga sebebiyle süresiz kadro dışı bırakılan Sezer Öztürk açıklamalarda bulundu.

Sezer Öztürk, Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen’in, ‘Gelecek sezon planlamasında siyah-beyazlı takımda Sezer’i düşünmüyoruz’ şeklindeki demeçlerine şu şekilde cevap verdi:

“Böyle bir durumdan haberdar değilim. Yaklaşık 1 ay önce teknik direktör Bilic gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘Sezer ve İbrahim cezalarını çektiler, artık gösterecekleri performans göre karar vereceğim’" sözlerini hatırlatarak Önder Özen’in açıklamalarına da göndermede bulundu.

“Bizim kalitemiz hakkındaki belirlemeyi Önder Özen yapamaz”

Bilic’in yaptığı açıklamalar sonrası, kendisinin yeni sezon kampını beklediğini ifade eden Öztürk, “Tatil döneminde özel kondisyoner eşliğinde çalışıyorum. Ancak Önder Özen’in, 'kamp kadrosunda yoklar' açıklamasına anlam veremedim. Başkanımız Fikret Orman da bana kampta yer alacağımı söylemişti. Biz son 1 ayda İbrahim ile beraber maç mı yaptık da, Bilic performansımıza bakıp karar verdi. Bize kesin bir şey söylesinler. Önder Özen kalitemizin yetersiz olduğunu ifade etmiş. Bizim kalitemiz hakkındaki belirlemeyi Önder Özen yapamaz. Benim kariyerim ortada. Fenerbahçe’ye yerli Alex olarak gittim. Orada sakatlık yaşamadığım dönemde neler yapacağımı gösterdim. Diğer takımlarda da sağlıklı olduğum zamanlarda nasıl oynadığımı herkes biliyor. Önder Özen benim kalitemi konuşamaz. İbrahim Toraman da herkesin tanıdığı bir futbolcu. Son 10 yıldır üst düzey futbol oynayan bir isim” diye konuştu.

Beşiktaşlı futbolcu Sezer Öztürk, Önder Özen’in gece kulübünde silahla yaralanan, milli takım kampında takım arkadaşlarını silahla tehdit ettiği iddia edilen oyuncuları savunduğunu, kendisinin ve İbrahim'in yalnız bırakıldığını dile getirdi.

“Milli Takım kampında arkadaşımızın ağzına silah sokmadık”

Kendisinin İbrahim Toraman ile bir olay yaşadığını ve sonra konuyu kapattıklarını ifade eden Öztürk, “O dönem çok ağır ceza aldık. Süresiz kadro dışı bırakıldık. Ama biz barda vurulmadık. Milli takım kampında arkadaşımızın ağzına silah sokmadık. Önder Özen bizi görmezden gelirken, bu olaylarla adı anılan futbolcunun avukatlığını yaptı, ona kefil oldu. Bizimle ne derdi var bilmiyorum. Şahsi egolarını tatmin etmek için böyle davrandığını düşünüyorum. Ceza almadan önce de Özen sahaya çıkmamamız için elinden geleni yaptı. Hazırlık maçlarında bile çok az şans verildi” ifadelerini kullandı.

“Ben ne yapacağımı, kime inanacağımı bilmiyorum"

Sezer, İbrahim ile kendisinin takımda istenmemesi gibi bir durum varsa, kulübün bunları açıkca ifade etmesi gerektiğini belirterek, “Odasına girdiğimizde konuşurken yüzümüze bakamayanlar, basın aracılığı ile bize mesaj yollamasınlar. Ben ne yapacağımı, kime inanacağımı bilmiyorum. Başkanımız kampa gideceğimi söyledi. Şimdi Önder Özen yoklar diyor. Ben tekrar başkanımıza bize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra eğer düşünülmüyorsak açık açık söylesinler, biz de kararımızı verelim" dedi.

 

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler