LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Arda: "G.Saray'a dönmeyi..."
Arda: "G.Saray'a dönmeyi..."
07 Ağustos 2015 02:45
Barcelonalı yıldız futbolcu Arda Turan, Galatasaray'a dönmeyi düşünmediğini ifade etti.

'Lassa Yılın En Sağlamları ödüllerine katılan Arda Turan, 'Yılın En Sağlam Transferi' ödülünü alırken yaptığı konuşmada, Beni sizler ayakta tutuyorsunuz. Birazcık yaramaz bir çocuk olsam da sizleri çok seviyorum. Menajerim gerçekten büyük bir iş yaptı. Beni Barcelona'ya gönderdi. Sadece şöyle bir durum var. Kimseyle paylaşamıyorduk özel durumlardan dolayı. Ama biz kontratı imzalayıp faks yoluyla geriye gönderdiğimizde sayın avukatımız dedi ki, 'Arda şu kontratı bir kontrol edeyim'. Bende dedim ki, 'Şaka mı yapıyorsun at şu imzayı' transfer dönemiyle alakalı gerçekten hiçbir şey bilmiyordum. Menajerim gizli tuttu birazda. O prosedüre uyarken her gün 25-30 defa arıyordum dedi.  

BENİ SEVMEYEBİLİRLER AMA SAYGI DUYMAYI ÖĞRENECEKLER

Amacının para olmadığını dile getiren yıldız futbolcu,  Beni sahada asıl Arda yapan kardeşlerimin sevgisi. Şuan dünyanın en büyük kulübüne gittim. Ama dünyanın en büyük kulübüne giderken yine bir başka dünyanın en büyük kulübünden bir şeyler alarak gittim. Hak ettiğim bir başarıyı kazandığımı düşünüyorum. Ne olursa olsun insanlar beni sevmeyebilirler ama saygı duymayı öğrenecekler diye konuştu.

BARCELONA'YA TRANSFER OLMAK BANA YETİYOR

Barcelona'da forma giyemeyeceği süre boyunca Galatasaray'a dönmeyi düşünmediğini de ifade eden Arda Turan, Hiçbir zaman dönmekle alakalı bir şey düşünmedim. Bunun olması zaten kulübümün isteği doğrultusunda olur. Düşünsenize ilk 6 ayda Galatasaray'a geldiğimde, bu kontrat şartlarıyla Galatasaray'a ne verebilirim ki. Bence bana verilebilecek o para alt yapıya yatırılsa ya da başka bir yerde kullanılsa daha faydalı ve daha hayırlı olur. Böyle geçiyor kalbimden. Açıkçası kalbimden geçen düşünce buydu. Benim hayalim Barcelonay'ı yaşamak. 6 ay oynayamamak zor bir şey. Ama Barcelona'ya transfer olmak bana yetiyor dedi.

BARCELONA'DA 10 NUMARA İLE İLGİLİ BİR TALEBİM YOK

Forma numaram ile alakalı bir talebim ve konuşmam olmadı diyen Arda, Benim için önemli olan Barcelona forması. Hayatım boyunca milli takımda giydiğim 14 numara haricinde giydiğim formayı kendi isteğim ile giymedim. Formalar bana verildi. Hak ettim ve çalışarak kazandım. Burada 10 numara ile ilgili bir talebim yok. Öte yandan bide takımda ki her arkadaşım ile çok iyi anlaşıyorum. Beni çok iyi karşıladılar. Herkes sahaya çıkacağım o ilk gün için beni motive ediyor diye konuştu.

 

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler