LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Appiah'ın suçlamalarına kulüpten jet yanıt
Appiah'ın suçlamalarına kulüpten jet yanıt
05 Ağustos 2008 11:51
Appiah'ın suçlamalarına kulüpten jet yanıt

Appiah'ın, Fenerbahçe'yi suçlayan röportajının gündeme düşmesinin ardından Fenerbahçe'den açıklama geldi.
Ganalı yıldız Appiah'ın, Fenerbahçe'yi suçlayan röportajının gündeme bomba gibi düşmesinin ardından Fenerbahce.org'dan yapılan açıklamada Appiah'ın suçlamalarını çürütücü bilgilere yer verildi.


Konunun halen FIFA'da tartışılması dolayısıyla sınırlı bir açıklama yapıldığı vurgulanırken; "Öncelikle şu konunun net olarak bilinmesi gerekmektedir; Stephen Appiah'ın sözleşmesinin dondurulması hususunda TFF, sözleşmede düzenlenen ödemelerin futbolcuya aynen yapılması ve futbolcunun yazılı onayı alınmak kaydıyla kulübümüz lehine hak tanımıştır. Ancak bu hak Appiah tarafından yazılı onay verilmediğinden kulübümüzce hiçbir zaman kullanılamamıştır." denildi.


TFF'nin 6+2 kararı sonrasında Nisan ayı sonuna kadar Appiah'ın kulübün sözleşmeli futbolcusu olarak kaldığı, bu tarihte FIFA'nın vermiş olduğu karar ile sözleşme ilişkisinin sona erdiği vurgulanırken; o tarihe kadar Appiah'a bütün ücretlerinin eksiksiz olarak ödendiği belirtildi. "Appiah, avukatlarının başvurusu üzerine FIFA tarafından serbest bırakılmıştır. FIFA'nın bu kararına kadar kulübümüz hiçbir zaman futbolcusu ile sözleşmeyi bitirme konusunda bir irade ileri sürmemiştir." denilen açıklamada daha sonra Appiah'ın "Bana hiç ilgi göstermediler" sözüne yanıt verildi.


Açıklamada ilk olarak yöneticiler Murat Özaydınlı ve Ali Yıldırım'ın defalarca Appiah'ı ve menajerini aradığı ama kendilerine hiç yanıt verilmediği savunuldu. Appiah'ın "Chelsea maçını tribünden izledim. Kalbim hep onlarlaydı." sözlerine de şu yanıtlar verildi:


"Şampiyonlar Ligi'nde Sevilla ile kendi sahamızda oynadığımız maç günü Türkiye'ye gelen ve bankada kendisi adına yatırılan parayı çekerek ülkesine dönen Appiah çok sevdiğini söylediği halde Fenerbahçe taraftarı ile birlikte bu tarihi maçı izlememiş, takım arkadaşları ile birlikte olarak takımdaşlık ruhunu paylaşmamış ve Gana milli takımda da yaptığını iddia ettiği moral desteği verme konusunda kulübü için hiçbir çaba sarf etmemiştir. Londra'da oynadığımız Chelsea maçını dahi İngiliz taraftar ile birlikte tribünde izlemeyi tercih eden ve takım arkadaşları ile telefon yoluyla iletişim kuran Appiah'ın aksine eski futbolcumuz Tuncay bizzat takımın kaldığı otele gelerek eski takım arkadaşları ile yemek yiyerek onlara destek vermiştir."

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler