LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Apaçi Tribün Lideri'ne şok!
Apaçi Tribün Lideri'ne şok!
27 Mart 2013 08:04
Geçtiğimiz sezon taraftarların centilmen davranışları sonucunda en centilmen takım seçilerek 500 Bin TL ödül kazanan Fethiyespor’da şok yaşanıyor.

Her maç öncesi futbolculara çiçek takdim eden Apaçi Tribün Lideri Murat Bayat, bu hafta oynanan Tarsus İdmanyurdu Maçı öncesi, her zaman ki kaptanlara çiçek vermek isteyince ilk önce çevik kuvvet polisleri tarafından yere yatırılıp engellendi. Maçın ardından ise 3 taraftarla birlikte 2 yıl boyunca futbol maçlarından men cezası aldı.

Her maç öncesinde takım kaptanlarına çiçek takdim eden Apaçi Taraftar Grubu, bunun gibi centilmen davranışları nedeniyle geçen sezon Fethiyespor’a 500 Bin TL centilmenlik ödülünü kazandırırken, bu yıl ise aynı centilmen davranışlar nedeniyle bazı taraftarlara futbol maçlarından men cezası verildi.

Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanunun 18. maddesinin 1. fıkrasına göre branş ayrımı yapılmaksızın müsabakaları ve antrenmanları izlemek amacıyla spor alanlarına girişten koruma tedbiri olarak yasaklanan Apaçi Tribün Lideri Murat Bayat, Apaçi Taraftarlarından Hasan Gezer, İsa Özdemir ve İbrahim Özdeş suç işleyecek hiçbir eylem yapmadıklarını söylediler.

Fethiye Emniyet Müdürlüğü’nde savunmalarının alınmasının ardından kendilerine sahaya girdiklerine dair tebliğ imzalatılan Apaçi Tribün Lideri Murat Bayat ve 3 Apaçi Taraftarına para cezasının da verileceği ileri sürüldü.

Elindeki iki buket çiçeği her iki takımın kaptanına vermek üzere sahaya inen Apaçi Tribün Lideri Murat Bayat’ın üzerine çullanan çevik kuvvet polisleri tribünlerin de tepkisini çekmişti. Fethiye Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri Alican Binicioğlu’nun müdahalesiyle Apaçi Tribün Lideri Murat Bayat, çevik kuvvet polislerinin elinden alınırken, tribünden inen bir taraftar da iki metrelik alan içerisinden yeninden tribüne çıkmıştı.

Apaçi Tribün Lideri Murat Bayat, tribünden yapılan olumsuz tezahüratı önledikten sonra Asayiş Büro Amiri Alican Binicioğlu nezaretinde saha içinde Tarsus İdmanyurdu Kaptanı ve Fethiyespor Kaptanı’na birer buket çiçek sunmuştu.

Apaçi taraftarlarından Tribün Lideri Murat Bayat ile taraftarlar Hasan Gezer, İsa Özdemir ve İbrahim Özdeş, bir gün sonra karakola çağırılıp, ifadeleri alınarak, iki yıl futbol maçından men cezası verildi. Fethiyespor’a geçen yıl fairy-play ödülü getiren Apaçilerin çiçek sunmak isterken, cezaya çarptırılmaları tepkiyle karşılanıyor.

Apaçi Tribün Lideri Murat Bayat “Ben tribün lideri olarak her maç öncesinde elimdeki 2 buket çiçeği polis eşliğinde takım kaptanlarına veriyorum. Bunun gibi davranışlar nedeniyle Fethiyespor en centilmen takım seçilerek ödül kazandı. Tarsus İdman Yurdu maçında da polis eşliğinde çiçek vermek istedim. Tribünden iner inmez elimdeki çiçeklerle beraber çevik kuvvet beni yere yatırdı. Bu olay nedeniyle birkaç arkadaşım da yanıma gelmeye çalıştı. Olay tatlıya bağlandı. Ben yine polis eşliğinde takım kaptanlarına çiçek takdim ettim. Maçın ardından bir gün sonra karakola çağrılarak ifadelerimiz alındı. 2 yıl boyunca men cezası tebliğ edildi. Olayın şokunu yaşıyorum” dedi.

 

İHA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler