LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Antrenmana çıkmayana 30 bin YTL para cezası...
Antrenmana çıkmayana 30 bin YTL para cezası...
09 Nisan 2008 16:29
Antrenmana çıkmayana 30 bin YTL para cezası...

Turkcell Süper Lig takımı Denizlispor'da dört futbolcu süresiz kadro dışı bırakıldı.

Denizlispor kulübü başkanı Ali İpek, "tam manasında profesyonel bir takım olarak devam etmek gerekiyor. Bu prensiplerden taviz vermeyiz. Bu nedenle bazı kararlar aldık" dedi.

Yönetim kurulu toplantısında, antrenmanlara çıkmayan futbolculara 30'ar bin YTL para cezası verilmesinin kararlaştırıldığını bildiren İpek şunları kaydetti:

"Kulüp prensip ve otoritesini sarsacak davranışlarda bulunan Souleymanou'ya 120 bin, Zafer, Bülent ve Gökhan Güleç'e 60'ar bin YTL para cezası verilmesine ve aynı zamanda bu futbolcuların süresiz kadro dışı bırakılmalarına karar verdik.

"Kaptan Yusuf'un da izinsiz beyanat vermesi, medya organlarına kulüp sorunlarıyla ilgili açıklamalarda bulunması ve diğer davranışları nedeniyle birlikte toplam 40 bin YTL para cezası verdik."

Futbolcuların hesaplarına 1 milyon 600 bin YTL yatırıldığını, ödemeler konusunda tereddüt içinde bulunulmaması gerektiğini anlatan İpek, "ligdeki altıncılık iddiamız devam ediyor. Eğer altıncılık pozisyonunu yakalarsak, verilen para cezalarını tekrar gözden geçirme kararını da aldığımızı söylemeliyim" diye konuştu.

İpek, yönetim kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, yeşil-siyahlı takımdaki maddi sıkıntıların, önceki sezonlarda da yaşandığını hatırlattı.

Bu sezon puan açısından rahatladıklarını düşündükleri sırada, antrenman boykotuyla karşılaştıklarını belirten İpek, "futbolcuların tavrı uzadıkça gayesini aşan bir gösterge oluştu" dedi.

Futbolcuların ücretlerini alamadıkları iddiasıyla gösterdikleri tepkinin ardından, durumun başka türlü seyretmeye başladığını ifade eden İpek şöyle konuştu:

"Denizli'nin ve Denizlispor'un daha fazla bu konuyla ilgilenmemesi gerektiği konusunda birleşildi ve tatlıya bağlandı. Denizli şehrinin ve bu şehrin takımı Denizlispor'un, bu tür bir konuyla gündeme gelmiş olması hepimize üzüntü verdi. Bu ortamlara hiç mahal vermeden daha güzel çözümlerle Denizlispor'u ligde çok daha iyi yerlere getirmek isterdik.

"Ne yapalım ki kulübün de kendine göre şartları var. İmkanların kısıtlı olduğunu son 2-3 yıldır devamlı konuşuyoruz. Durum uzadıkça, 'tavır yanlış, zamanlama yanlış' dedim. Tatsızlıklara fazla sebep olmadan konuyu kapamanın yolunu aramıştık ve bu hale dönüştürebildik. Denizlispor, bu seneyi ligdeki sıralama itibariyla altıncı olarak bitirme isteğinde."


 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler