LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Medipol Başakşehir306222
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Sivasspor3044-5
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Alman çalıştırıcı Daum kalecisini sonunda buldu
"Volkan Fenerbahçe'nin birinci kalecisi"
Alman çalıştırıcı Daum kalecisini sonunda buldu
06 Temmuz 2009 / 15:49 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Fenerbahçe Teknik Direktörü Cristoph Daum, henüz sözleşme yenilemeyen kaleci Volkan Demirel'in takımın birinci kalecisi olduğunu belirterek, "İnşallah Fenerbahçe'de kalır." dedi.


Samandıra Kamp Merkezi'nde gerçekleştirilen sabah antrenmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Cristoph Daum, henüz Fenerbahçe ile sözleşme imzalamayan milli kaleci Volkan Demirel'le ilgili olarak, "Umarım Volkan en kısa zamanda kararını verir. İnşallah Fenerbahçe'de kalır. Volkan bizim için bir numara. Benim için Volkan Fenerbahçe'nin birinci kalecisi; ama karar tabiî ki onun." diye konuştu.


Kaleci konusunda şimdiye kadar B planı olmadığını kaydeden tecrübeli teknik adam, "Çünkü ben her zaman Volkan dedim, Volkan'ı istedim; ama tabiî ki bu iş bizim için pozitif bitirilemezse, o zaman 24 saat içinde başka kaleci isimleri sunabilirim." şeklinde konuştu.


"ALEX TATİLDE KENDİ ÇALIŞTI"


Dün ülkesi Brezilya'dan dönen ve bugün de takımla birlikte çalışmalara başlayan takım kaptanı Alex'in bugünkü antrenmanın tümünde yer almasıyla ilgili bir soru yanıtlayan Daum, "Alex ile görüşmüştüm, tatilde kendi çalıştı. Alex tecrübeli futbolcu, antrenmana katılsa bile kendini ayarlayabilir. Niye Alex'i direkt takıma aldım? Benim için en önemlisi; takımın birleşmesi ve takımın birlikte çalışmasıdır." diye konuştu.


Fenerbahçe'nin İspanyol golcüsü Daniel Güiza'ya ciddi tekliflerin olduğu hatırlatılması üzerine Daum, şunları söyledi: "Güiza'yla ilgil tek bir şey söyleyeceğim: Güiza için tek bir şey söyleyeceğim: Güiza'nın Fenerbahçe ile kontratı var. Başka yerde değil. Nereden teklif gelirse gelsin."


Transferle ilgili bir soru üzerine Daum, "Ne isim ne de mevki olarak isim vermek istiyorum. İlk etapta burada olan futbolcuları desteklemek istiyorum. Transferde ne zaman mürekkep kurursa o zaman bir şeyler söylerim." şeklinde konuştu.


Alman çalıştırıcı, Fenerbahçe'nin transfer gündeminde olduğu iddia edilen Danimarkalı futbolcu Poulsen'le ilgili olarak da, başka bir takımın futbolcusu olduğu gerekçesiyle yorum yapmak istemedi.


"TÜRKİYE İKİNCİ VATANIM"


Daum, tekrar bir haftadır sürdürdükleri çalışmaları da değerlendirerek, tekrar Türkiye'de olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.


Bir haftadır İstanbul'da olduklarını hatırlatan Daum, "Hem takımla hem de yönetimle birlikte çok güzel bir atmosfer yaşıyoruz. Bu beni sevindirdi. Özellikle Roberto Carlos ve Emre gibi futbolcularımız, çok yüksek bir tempoyla, büyük bir istekle geldiler antrenmanlara. Ama herkes iyi çalışıyor diğer futbolcular da tabiî ki. Önümüzde yapılacak çok işler var. Çok sert başladık, ağır çalışıyoruz. Çok çalışıyoruz. Günde 3 idman yapıyoruz. Futbolcularımızın büyük bir istekle bu haftaya gelmeleri benim için çok sevindirici. Tüm futbolcularımız bunu neden yaptığımızı biliyor.' dedi.


Alman teknik adam, Fenerbahçe olarak büyük hedeflerinin olduğunu da belirterek, 'Bunlar için çalışıyoruz. Bütün futbolcular, bu çalışmalar bizim için normal diye bakıyor. Bizim ilk adımımız şu olacak; önce takımı komple birleştirmek. Bugün Alex'de katıldı. Daha sonra tabiî ki yapılacak bazı transferler var. Ama burada da hiçbir zaman baskımız yok. başkanımızla hergün konuşuyoruz. Bu işler de yakın zamanda çözülecek. Ben hergün yüksek bir motivasyonla işe geliyorum. Samandıra'da çalışmak benim için gurur verici. Böyle bir kulüple çalışmaktan dolayı gurur duyuyorum. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Türkiye benim ikinci vatanım. Burada olmaktan çok mutluyum. İstanbul'da bir daha olmak. Çok güzel bir şey. Arkadaşlarımı gördüm." diye konuştu.


"TRAFİK DAHA YOĞUN"


Espirili bir şekilde negatif bir şey gördüğünü de dile getiren Daum, bu gelişinde trafiği daha yoğun gördüğünü söyledi.


"Trafik daha önce kaldığımkinden daha da yoğun." diyen Alman çalıştırıcı, sözlerini şöyle tamamladı: "Ama her problemi çözdüğümüz gibi bunu da çözeriz. İkinci köprü tamiratta, ileride bu problem için de çözüm bulacağımıza eminim. Ama Fenerbahçe olduğumuz için. Anadolu yakasında kalıyoruz. Köprüleri sık sık kullanmıyoruz. O yüzden bizim için büyük bir sorun değil. İstanbul'un bu yakası, bence çok daha güzel. Diğer kulüpler de bu tarafta tesislerini yaptırmış.


Cihan

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler