LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray265433
 • 2. Medipol Başakşehir265320
 • 3. Beşiktaş265024
 • 4. Fenerbahçe264819
 • 5. Trabzonspor26428
 • 6. Kayserispor26414
 • 16. Gençlerbirliği2627-8
 • 17. Atiker Konyaspor2624-10
 • 18. Karabükspor2612-43
 • Tümü
YENİ HABERLER
Ali Koç'tan ilk açıklama
Ali Koç'tan ilk açıklama
26 Ağustos 2011 18:57
F.Bahçe Asbaşkanı Ali Koç, İstinye'de federasyon yetkilileriyle yaptığı görüşmenin ardından açıklamalar yaptı.Yetkililerden kendilerine yardımcı olmalarını istediklerini söyleyen Koç, "Türkiye için en hayırlı kararın verilmesi gerektiğini düşünüyoruz"dedi

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, UEFA Şampiyonlar Ligi'nden men edildikten sonra Bank Asya 1. Lig'de yer alma istekleriyle ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkileriyle fikir alışverişinde bulunduklarını açıkladı.

TFF'nin İstinye'deki merkezinde, federasyon başkanvekili Göksel Gümüşdağ ile yönetici Alaeddin Yıldırım'la birlikte yaklaşık 2 saatlik bir görüşme gerçekleştiren Ali Koç, toplantıdan sonra yaptığı açıklamada, ''TFF'den, bize yapılanlardan sonra, yardımcı olmalarını istedik. Bu camiaya daha fazla zarar vermeden, en doğru ve gerçekçi yaklaşımla Fenerbahçe'nin bu şartlarda bir alt ligde oynayıp oynayamamasının irdelenmesini istedik'' dedi.

Teknik ekiplerin bir araya gelerek bu isteklerinin istişare edilmesini kararlaştırdıklarını anlatan Koç, ''Bu konuda dertleştik, yardımlarını istedik. Buraya bir isyan veya olumsuz bir görüşme için gelmedik. Niye, nasıl oldudan öteye, ileriye dönük olarak, futbol ailesinden paydaşlarından, önemli oyuncularından biri olarak federasyonumuzdan bize bu konuda yardım etmesini ve saygı duymasını istirham ettik'' diye konuştu.

Ali Koç, teknik ekiplerin bugün öğleden sonra bir araya geleceğini ve varsa bu taleplerinin gerçekleşmesi için en sağlıklı yöntemleri araştırarak görüş belirteceğini, daha sonra kendilerinin bu doğrultuda neler yapıp yapamayacaklarına karar vereceklerini söyledi.

''BU DURUM BİR PARADİGMA DEĞİŞİKLİĞİ''

Bu durumun çok önemli ve çok etraflıca irdelenmesi gerektiğine dikkati çeken Ali Koç, ''Söylenen, hedeflenen, yapılmak istenen nokta aslında Türk futbol tarihi açısından bir paradigma değişikliği, çok ciddi bir olay. Hafif, savsaklanacak bir olay değil. Çok etraflıca irdelenmesi, ele alınması, sadece Fenerbahçe camiası için değil, tüm Türkiye için en hayırlı kararın verilmesi gerektiğini düşünüyoruz'' şeklinde konuştu.

Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Son alınan UEFA kararı için aslında bu taraftaki öfkemiz yapılanlarla ilgili değil, yapılmayanlarla ilgili. Daha sağlam durmamız gerekirdi diye düşünüyorum. Bunu dün etraflıca açıkladım. Şu aşamada 'Geçmişte şu oldu, bu oldu' demeyeceğim. Sadece talebimizi ilettik ve bunun en gerçekçi şekilde nasıl olabileceğini görüşmeye geldik.'

Kararın hafta başı açıklanmasını beklediklerini kaydeden Ali Koç, gelecek hafta Ramazan Bayramı olmasının kendileri için talihsizlik olduğunu, çünkü bu konuda çalışmaya ihtiyaçlarının olduğunu da sözlerine ekledi.

AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler