LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor3044-6
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Ali Koç'tan flaş adaylık açıklaması
Ali Koç'tan flaş adaylık açıklaması
01 Kasım 2013 13:01
Ali Koç, "F.Bahçe'nin pazar günü yapılacak kongresinde aday olmayacağım ancak rengim belli" dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün eski yönetim kurulu üyesi ve 1907 Derneği'nin başkanı Ali Koç, hafta sonu yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulda dernek olarak taraf olmayacaklarını açıkladı. Koç, "F.Bahçe'nin pazar günü yapılacak kongresinde aday olmayacağım ancak rengim belli" dedi.

Kalamış Marina'da bir basın toplantısı düzenleyen Koç'un açıklamalarından satır başları şöyle:

"1907 Fenerbahçe Derneği'nin tek amacı Fenerbahçe Spor Kulübü'nü desteklemektir. Hepimiz gelip geçiciyiz ama baki olan Fenerbahçe'dir. Derneğimiz seçim süreçlerinde taraf olmamaya gayret göstermiştir. Basında yer alan 1907 Fenerbahçe Derneği, üyelerini belli bir adaya oy vermeye yöneltti haberleri doğru değildir. Dernek üyelerimiz arasında bu tip haberler rahatsızlık yaratmaktadır.

Benim bugüne kadar M.Ali Aydınlar ile ilgili herhangi bir kişisel husumetim olmamıştır. Buna mukabil Fenerbahçe içerisinde kendisine göre en iyileri yapğmaya çalıştığından da şüphem yoktur. Kişisel sorunum olsaydı Bakü'de 2012'de Avrupa Şampiyonu olduğumuz zaman ilk teşekkür ettiğim kişi kendisi olmazdı.

3 Temmuz sonrasında spor hukukunun temel süreçlerine uygun hareket edilseydi süreç bu noktaya gelmezdi.

Ben o gün başkan olsaydım savcılığa gider ve gizlilik ihlalinin önüne geçilmesi için çalışırdım. Gizlilik ihlali getirilseydi UEFA da TFF de olağan dışı hareketlerde bulunmayacaktı. Yapılan çalışmalar sonucunda hem TFF hem de UEFA baskı altına alınmıştır. Aydınlar'a sorun; gizlilik ihlali ile ilgili bir çalışma yapmış mıdır?

Nasıl oldu da gizli kalması gereken Etik Kurulu medyaya sızdı? Etik Kurulu raporu açıklandıktan sonra UEFA sürece sokuldu. Türk futbolunu temsil eden insanlar neden UEFA'ya karşı dik duramadı? Hiçbir savunma alınmadan, neyle suçlandığı belli olmadan Fenerbahçe cezalandırıldı. Biz futbol hukuku içinde kalmanın doğru olduğunu düşünerek yerel mahkemelere gitmedik.

Pazar günü yapılacak seçimlerde aday olmayı düşünmediğimi açıklamak istiyorum. Böyle düşünmemin en önemli unsuru son 1 senedir işimle ilgili aldığım sorumluluklar ve önceliklerimden kaynaklanmaktadır. Şartlar müsait olduğunda da tekrar görev almayı düşünmekteyim. Basın mensuplarından rica ediyorum; lütfen benimle ilgili konularda bizim dediklerimize itibar ediniz.

Benim rengim zaten belli biliyorsunuz. O konuda da fazla bir şey söylemeye gerek yok.

F.Bahçe Başkanlığı'na aday olan birinin seçim vaadi olarak "şike yapmayacağım" şeklinde bir ifadesinin bulunması ben ve benim gibi düşünenler için çok büyük bir hayal kırıklığıdır. Bu yaklaşım o formaya, futbolculara, taraftara, teknik heyete ve camiaya son derece büyük bir haksızlıktır. Sayın Aydınlar'ın nasıl böyle bir seçim vaadi olabilir. İnsanlar çoluğundan çocuğundan huzurundan oldu! Nasıl böyle bir şey diyebilirsiniz!

İnşallah F.Bahçe'nin kazanacağı, camiamıza yakışan bir seçim süreci olur."

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler