LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
Ali Koç'tan başka alternatif yok
Ali Koç'tan başka alternatif yok
23 Nisan 2014 20:13
Usta gazeteci Şansal Büyüka, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Şansal Büyüka, “Fenerbahçe’nin Ali Koç’tan başka alternatifi olduğunu düşünmüyorum. Ama Aziz Yıldırım’ın Anayasa Mahkemesi süreci kesinleşmeden Koç, bu role asla soyunmaz. Ali Koç, fırsat düşkünü bir başkan adayı değil. Kalbine Fenerbahçe’yi yerleştirmiş bir adam. Zaten gönlünde bu yatıyor” dedi.

İşte Büyüka'nın sözleri;

"Bu başarının örneği Dünya'da yok"

"Fenerbahçe’yi ‘dokuz canlı canavar’ diye tanımlıyorum ben. 3 Temmuz 2011, yıl 2014. Üç sene geçmiş aradan. İki lig ikinciliği, birinde şampiyonluğu yarım puanla kaybetmiş. Bu sene lig şampiyonluğu. İki Türkiye Kupası, bir Avrupa Ligi yarı finali. Hangi takım başarabilirdi bunları? Çok net konuşalım başka bir kulüp darmadağın olurdu. Başkanından başlayarak camianın diri kalabilmesi, önemli isimlerin kenetlenmesi takımı ayakta tuttu. Dünya’da bunun örneği yok, kardeşim”

"Ali Koç'tan başka alternatif yok"

"Fenerbahçe’nin Ali Koç’tan başka alternatifi olduğunu düşünmüyorum. Ama Aziz Yıldırım’ın Anayasa Mahkemesi süreci kesinleşmeden Ali Koç, bu role asla soyunmaz. Koç, fırsat düşkünü bir başkan adayı değil. Aziz Yıldırım’ın süreci kesinleşirse ve camia Ali Koç’a bir çağrı yaparsa reddetmez. Ali Koç, kalbine Fenerbahçe’yi yerleştirmiş bir adam. Zaten gönlünde bu yatıyor bir zaman sonra. Ama sürecin tamamlanması lazım. Fırsat düşkünlüğünü kendisine yakıştırmaz”

"Ali Koç'a 4-5 sene verilmeli"

"Aziz Yıldırım’ın içeri girdiğini düşünürsek 40 gün sonra seçim yapılacak. Fenerbahçe’nin kadrosunu gençleştirmesi gerekiyor. Her kulüp gibi Fenerbahçe’de de ciddi sıkıntılar var. Bankalardan kredileri yeniden yapılandırma var. Bütün bunlar vekalet bir başkanla yürümez. O bakımdan Yıldırım içeri girerse yönetimin yapacağı şu olur. Genel kurula kadar görevini yapmalı. Ama yönetim bugünden itibaren bir açıklama yapmalı. Biz istifa ediyoruz. Gelen yeni yönetimi ile gelsin. Ali Koç kendi seçmediği bir yönetimle gelmez. Ayrıca Fenerbahçe bir sene sonra tekrar seçime gidecek iki genel kurulun birleştirilmesi lazım. 4-5 seneyi Ali Koç’a vermelisin. Aziz Yıldırım kendinden sonra Ali Koç’u istiyor. Yıldırım da bıraktığında Koç’a bir çağrı yapmalı"

"Ali Koç olmazsa Şahenk olabilir"

"Ali Koç olmazsa, ya Nihat ağabey formülü ya da Ferit Şahenk formülü düşünülüyor. Ama herkes Ali Koç için ısrarlı olacaktır. Koç’un da kendini geriye çekme şansı artık yok. Ama Aziz Yıldırım’ın süreci tamamlanmadan hiçbir güç Ali Koç’u aday yaptıramaz. Söz konusu Fenerbahçe ise gerisi teferruat. Koç’un lider özelliğini taşıdığını düşünüyorum. Camianın da çok önemli bir isteği var bu yönde. Ali Koç’un kader, süreç, alın yazısı ne dersen de. Tarih Ali Koç’u Fenerbahçe Başkanı olarak istiyor. Camia Koç’u istiyor. Ali Koç’un ikna etmesi için bazı şeylerin yerine gelmesi lazım.”

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler