LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir183916
 • 2. Galatasaray183817
 • 3. Fenerbahçe183615
 • 4. Beşiktaş183314
 • 5. Trabzonspor18305
 • 6. Kayserispor18305
 • 16. Antalyaspor1817-13
 • 17. Atiker Konyaspor1816-7
 • 18. Karabükspor189-17
 • Tümü
YENİ HABERLER
Ali Koç: "Tarih gerçekleri de yazacak"
Ali Koç: "Tarih gerçekleri de yazacak"
16 Şubat 2014 16:53
Eski Yöneticilerden Ali Koç da yürüyüşe katılırken; "Doğru çalışan bir hukuk her kesime lazımdır. Bugün gelinen Türkiye'de sadece Fenerbahçe için değil Türkiye için adalet isediğimizi dile getirdik" dedi.

Fenerbahçe Eski Asbaşkanlarından Ali Koç'un açıklamaları şöyle:"Hepimiz için tarihi bir gün.Sadece camiamız için değil çocuklarımız için de tarihi bir gün olduğunu düşünüyorum.Zira 3 Temmuz'da bize yaşatılanlar ve yapılanları unutmadık.O zaman hakkımızı ararken yapılan haksızlıkları dile getirirken,masumiyet karinesinden bahsederken,gizlilik ihlallerinden bahsederken halkın nezdinde suçlu duruma düşürülen Fenerbahçe üç sene evvel ne söylediyse şimdi de onu söylüyor.

Yalnız bir fark olduğunu söylemek isterim.Bugün bizim söylediklerimizi devletin en tepesinden sokaktaki insanlara kadar her yerden katılımın olduğunu görüyoruz.Bugün söylediklerimiz 3 Temmuz'da ne ise şimdi de o olacaktır.Ama bugün bizim söylediklerimizi söyleyenler ne yazık ki 3 Temmuz sürecinde konuyu bizim gibi görmediler yada değerlendirmediler.Bugünkü söylemlerinde olmadılar.Doğru çalışan bir hukuk her demokrasiye lazımdır.Biz bu anlamda Fenerbahçe olarak camiamıza sahip çıktık.Çok daha sıkıntılı olabilirdi ama olmadı.Bugün gelen Türkiye'de sadece Fenerbahçe için değil Türkiye'nin geleceği de önemlidir.

Bağdat caddesinde bu yürüyüşe katılan insanlar bizim inancımız,arzumuz,talebimiz ve dualarımız Fenerbahçe'nin adil yargılanma hakkının verilmesidir.Bu durum sadece Fenerbahçe için değil bizim gibi yargılanan bütün kulüplerimiz içinde önemlidir.İnşallah devletimiz,hükümetimiz dile getirilen bu sıkıntıları onların liderliğinde çözüme kavuşturabilirler.

Fenerbahçe çok büyük bir camia.Fenerbahçe sadece spor demek değil ve bu camiaya'ya reva görülen bu yapılanlar kabul edilemez.Biz her zaman dedik tarih bir gün gerçekleri yazacaktır.İnşallah bu kıvılcım burada yanmaya devam eder.Güzel bir gün başladı güneşli bir gün inşallah da güzel bitecek.diyerek s özlerini noktaladı

Burada konuştuğumuz konularda hukuk dediğimizde bu durumun rengi olmaz.O dönemde de rakiplerimiz bizim arkamızdaydı. Bunlar yansımıyordu.Şimdi her açıdan yansımaya başladı.Çünkü rakibinizin sıkıntıda olması arkasından vurularak kazanılan başarının bir değeri yok.Bu yaklaşım sadece çok kısa vadeli olur.Hepimiz aynı gemideyiz.Hepimiz Türkiye'deyiz.Türk vatandaşıyız.Aklı selim olan kazanacaktır. Fenerbahçe'li Avukatlar Derneğine gerçekten çok teşekkür ediyor ve iftihar ediyorum.Sadece bugün değil 3 Temmuz'dan beri camiaları için yaptıkları usanmadan bıkmadan uğraştılar.Burada camiamızın dimdik ayakta durması konusunda çalıştılar.

Biz de 1907 derneği olarak biliyoruz ki bu haksızlığın giderilmesi yönetimimizin çabasıyla olmayacak olursa Fenerbahçe taraftarı sayesinde olacaktır.Bu doğrultuda 1907 Derneği olarak talep ettiğimiz hakkımızı alana kadar Fenerbahçe taraftarı 3 Temmuz'daki gibi dik durup kalpleriyle bu hakkı talep edecektir.Biz de 1907 Derneği olarak ADALET FENER ile kampanyasını başlattık.İnşallah camiamıza yayabiliriz. "

 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler