LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Alex'ten bomba açıklamalar!
Alex'ten bomba açıklamalar!
08 Haziran 2014 22:04
Fenerbahçe'den olaylı bir şekilde ayrılan Brezilyalı efsane oyuncu Alex De Souza, NTVSPOR'da yayınlanan Yüzde Yüz Futbol adlı programın konuğu oldu.

NTV Spor'da Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay'ın sorularını yanıtlayan Alex, Aziz Yıldırım'dan Aykut Kocaman'a kadar önemli açıklamalarda bulundu. Alex De Souza, ne Yıldırım'a, ne de Kocaman'a kırgın olmadığını, Kadıköy'deki muhteşem atmosferi çok özlediğini dile getirdi.

İşte Alex'in açıklamalarından bazı satırbaşları:

2012 yılında Türkiye'den ayrıldıktan sonra ilk defa Türkiye'ye gelişim. Bana halka da seslenme fırsatı tanıdığınız için teşekkür ederim. Çocuklarım burada doğdu. Hayatımda Türkiye'yi başka yere koyamam. En iyi zamanlarımı burada geçirdim

Kişisel olarak küfür yemedim ama kendi taraftarımız tarafından Sakarya maçında ıslıklanmıştım. Aslında ben saha içerisinde taraftarın verdiği tepkilere olağan bakıyorum. Beklentiler gerçekleşmeyince bir hedef arıyorlar. O günkü maçta başkan ayağa kalkıp o insanların tepkisine katılmadığını belirtmişti.

Kadıköy'deki muhteşem atmosferi özlüyorum

Kadıköy'deki o muhteşem anları çok özlüyorum. Aklıma her zaman ilk gelen şey taraftarlarımız. Benim için özel olan Türkiye'den giderken havalanına taraftarların beni uğurlamaya gelmesi unutulmazdı. Giderken geldiğim günden daha fazla taraftar vardı. Pek çok oyuncu gelirken çok sayıda taraftar tarafından havaalanında karşılanır ama giderken yapayalnız gider. Benim açımdan o gün çok önemli ve unutulmazdı. Futbol yaşantımın en büyük kısmı Fenerbahçe'de geçti. Benim için ne ifade ettiğini anlatmak çok zor. Aykut Kocaman bana kitapta yer almak istemediğini söyleyince ben buna saygı duydum ve konu kapandı.

Aykut Kocaman'a kırgın değilim

Kimseye kırgın değilim, Aykut Hoca'yı desteklemediğim düşünülüyor ama öyle değil. Onun kafasındaki fikirleri gerçekleştirebileceği bir takımı tekrardan çalıştırmasını temenni ediyorum. Aykut Hoca ile aramızdaki sorunu kendi aramızda halletmeliydik, belki o belki de ben hatalıydım. İletişim sorunu yaşadık, birbirimize karşı kopuktuk. İletişimimizde engeller vardı. Yaşanan sorunlar, ilişkimizi kopma noktasına getirdi. Aykut hoca da çözümü beni takımda istememekte buldu ve ben bunu kabul etmedim, Başkan Aziz Yıldırım'a gittim. Başkanın da karar alması gerekiyordu ve kontratımı sonlandırdı. Umarım ikisi de hayatlarında başarılı olurlar. Sıkıntıları varsa çözebilirler. Ben şuanda ayrıldım ama kötü duygular beslemiyorum. Bir düşmanlık ya da sevmemezlik kesinlikle yok. Umarım hem Aykut Kocaman hem de Aziz Yıldırım hedeflerini başarabilirler.

Aykut Kocaman kitabımda yer almak istemedi

Bir kitap yazmaya karar verdim.Kitapta Türkiye kariyerimde beni tanıyan insanların yer almasını istedim. Ama Aykut Kocaman bu kitapta yer almak istemedi. İçimi acıtan şey Kadıköy'de son bir kez daha maça çıkamamak. Bu duruma çok üzülüyorum.

Şampiyonluk gecesinde yaşananlar

Ben demokrasiye inanan bir insanım. Stadyuma gelen taraftar istediğini bağırmakta özgürdür. Bağırmak hakları. Diğer taraftansa 2 senedir orada olmayan bir futbolcuya sesleniliyor. Ama sahada ter dökmüş oyuncular var. O şampiyonlukta emeği geçmemiş bir insanın ismi bağırıldığında o futbolcular içerlenmiş olabilir.

 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler