LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Alex Türkiye'deki son günlerini anlattı
Alex Türkiye'deki son günlerini anlattı
23 Kasım 2015 06:43
Fenerbahçe'nin efsane oyuncusu Alex de Souza yayınlanan kitabında takımdaki son günleriyle ilgili önemli bilgiler verdi.

İşte Alex'in kitabından, Türkiye'deki son günleri...

“...Kasımpaşa maçı geldi çattı. İlk 11’deydim. Devre arasında Aykut Kocaman soyunma odasına girdi ve herkese bağırdı. Beni de oyundan aldı. Duşa girip, tribüne çıktım. Takım maçı kaybetti. Oyundan alınmak beni sinirlendirdi. Başkanın kardeşi soyunma odasına geldi ve bağırmaya başladı. Sonra başkan geldi ve, ‘Artık yeter. Kimseyle uğraşamam. Böyle devam edemeyiz. Gitmek isteyen varsa söylesin ve gitsin’ dedi. Ben de artık böyle devam edemeyeceğimi söyleyerek, ‘İsterseniz gönderin’ dedim.”

'Delirmiş olmalısın Alex'

“Brezilya’ya döneceğim zaman, birçok eşya olduğu için jet kiralamak istedim. Bana 600 bin Euro fiyat çıkardılar. Karım bana, ‘Delirmiş olmalısın’ dedi. Sonrasında bir iş adamı, Fenerbahçe’ye yaptıklarıma karşı masrafı üstleneceğini söyledi. 100 bin Euro’ya bu sorunu hallettik.” 

'Samet karakterini gösterdi'

“Başkan, Samet Güzel’i zorlayarak röportaj yaptırdı. Ben de gerçekleri açıklamak için ayrılmadan röportaj yaptım. Benim röportajımdan bir saat önce Samet görevi bırakarak karakterini ve bağlılığını göstermiş oldu. Bu yaşananlar, söylediklerimin doğruluğunu gösteriyordu.”

'Şaka yapıyor sandım'

“Başkanla buluşmaya gittiğimde trafik nedeniyle 15 dakika geç kaldım. Ama başkan bilerek geciktiğimi düşündü. Sonra Aziz Yıldırım, avukatıyla birlikte geldi. Beni odasına çağırdı. Bacak bacak üstüne atıp oturdum. Bana, ‘Ne haber Alex? Ne oldu?’ dedi. Ben de kendisine, ‘Benim sormam lazım. Teknik direktörün beni kovdu’ cevabını verdim. Başkan bunun üzerine, ‘Hoca ne dediyse o olacak. Kalmak istiyorsan altyapıyla çalışacaksın. Ayrılmak istiyorsan kontratı feshedeceğiz’ dedi. Ben de o zaman ayrılacağımı söyledim. El sıkıştık. Bana ertesi gün imzalar için gelmemi söyledi ancak ben hemen halletmek istedim ve 3 dakikada imzalar atıldı.”

‘Başkanın fotoğrafını yaktılar’

“Kontratım feshedildikten sonra yemek düzenledik. Garson bana, ‘Evine dönmelisin, insanlar senin için geliyor’ dedi. İnanılmazdı. Sonra bir telefon aldım ve birçok insanın eve geldiği bilgisini verdiler. Yemeği yarıda bıraktım, eve döndüm. Maç kalabalığı vardı. Hızlıca garajıma girdim, eve geldim. Pencereden baktığımda kalabalık muazzamdı. Herkes destek için gelmişti. Rahatsızlık vermediler. Galatasaray, Beşiktaş formalılar, bayraklılar bile vardı. Adıma şarkılar söylediler. Başkan hakkında kötü sözler sarf ettiler. Fotoğrafını yakanlar oldu. Kalabalık bitmiyordu, gidenlerin yerine daha fazlası geliyordu. Çılgıncaydı.”

Etiketler:
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler