LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor3044-6
 • 16. Gençlerbirliği3030-14
 • 17. Atiker Konyaspor2929-5
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
"Alex taşralı, Diego tam Avrupalı"
"Alex taşralı, Diego tam Avrupalı"
17 Temmuz 2014 06:43
Diego gelince takım arkadaşları onu Alex'le kıyaslamaya başladı. Efsane oyuncu Alex'i eleştiren yakın dostları Diego için 'Tam bir Avrupalı' dediler.

Alex’i tanıyanlar ‘O bir taşralı’ diyordu. Diego ise tam Avrupalı. Altı dili çok iyi konuşuyor. Diego; Alex ile Emre karışımı bir yıldız. Alex gibi durarak oynayan bir oyuncu beklemeyin

Herkes Fenerbahçe'nin çiçeği burnunda transferi Diego Ribas'ı merak ediyor. Ne yer, ne içer, karakteri nasıl? İşte bu sorulara cevap verebilmek için hem kulüp yetkilileri hem de takım arkadaşlarıyla görüşmeler yaptım. Diego'nun en önemli özelliği disiplin. Yataktan ilk o kalkıyor, kahvaltıya ilk o iniyor. Disiplinli ve dakik. Takımın lideri olma yolunda ilerliyor.

Alex köylü, Diego Avrupalı

Sezonun başlamasıyla herkes onu Alex'le kıyaslayacak. Ancak takım arkadaşları şimdiden 'tarafını' seçmiş gibi. Alex'i yakından tanıyanlar "köylü" diye efsane oyuncuyu eleştiriyor. "Bakmayın gözlük takıp, elinde kitaplarla dolaştığına… Entelektüel yönü pek yoktu. Ancak Diego tam Avrupalı… 6 dili çok iyi derecede konuşabiliyor" diyorlar. Başkan Yıldırım'la pazarlık masasında yaşadıkları çok ilginç… Pazarlıkları hep menajerlerle yapmaya alışkın olan Yıldırım masada hep Diego konuşunca şaşırmış. Masada isteklerini bir bir sıralayan Brezilyalı yıldız, menajerini konuşturmamış bile… Bu onun ne istediğini bilen biri olduğunun bir göstergesi aslında. Yıldırım onun bu bu tavrına bayılmış. Diego "bildiğimiz" Brezilyalılara hiç benzemiyor.

Bunda hem İtalyan dedesinin hem de yıllarca Avrupa'da top koşturmasının etkisi var. Tabii bu durum futboluna da fazlasıyla yansımış. Antrenmanlarda izlediğimiz kadarıyla kimse Alex gibi durarak oynayan bir Diego beklemesin. Onun için Alex- Emre karışımı bir oyuncu dersek yanlış olmaz. Hem ofansif hem de defansif oynayabiliyor. Bu durum geçtiğimiz yıllarda Alex yüzünden fazla koşmak zorunda kalan orta saha oyuncularını da rahatlatacak. Alex'li dönemde hem Mehmet Topal hem de Meireles çok eleştirilmişti. Bunun nedeni Alex'in açığı kapatmak isterken fazla koşmaları ve çabuk yorulmalarıydı. Hatta bir anekdot vereyim; Aykut Kocaman, Alex'in sahaya çıktığı her maçın ardından Mehmet Topal'a, "Hakkını helâl et" diyerek gönlünü alırmış!

Kararım çok doğruymuş

Diego, Topuk Yaylası için, "Nasıl yani, burası gerçekten bizim mi?" diye sormuş. Sambacı, "F.Bahçe ilk günden itibaren beni şaşırtmaya devam ediyor, ne kadar doğru bir karar verdiğimi anlıyorum. İstanbul'dan kilometrelerce uzaktaki bu mükemmel tesislerin kulübe ait olması muhteşem bir şey… İlk gün de deniz kenarında boğaz manzaralı kendi tesislerimizde akşam yemeği yemiştik. İnanması güç. Telefonumda Fenercell yazıyor, TV'miz, radyomuz var. Fenerium'un ürün çeşitliliği inanılmaz. Tüm branşlarda iddialı olan ve Avrupa şampiyonluğu kovalayan bir kulüp. İşte gerçek Dünya kulübü" diye görüş bildiriyor.

 

FOTOMAÇ

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler