LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Alasya: Ben iyi bir yönetmenim, Terim rol yapıyor
Alasya: Ben iyi bir yönetmenim, Terim rol yapıyor
Alasya: Ben iyi bir yönetmenim, Terim rol yapıyor
02 Nisan 2009 / 15:24 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Sevilen Tiyatro Sanatçısı Zeki Alasya Kanal a’da yayınlanan Sporvizyon programında Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.  Alasya, tecrübeli teknik adamın kameralara oynadığını belirterek, psikolojik sorunları olabileceğini iddia etti..


“ 40 yıldır sinema ve televizyon ile uğraşıyorum. 33 yıldır da yönetmenlik yapıyorum. Ve benim karşımda rol yapan insanlar vardır hep. Rol yapan insanların tavrını bilirim. Endişem şudur. Bir teknik direktör maçın 85. dakikasında, takımın sonu olabilecek bir maçta, kritik bir dakikada üstelik takım mağlupken ve bu durumda takımın her şeyi bitecekken, hangi kamera bana bakıyor, beni seçiyor ben nasıl rol yapmalıyım diye düşünüyorsa bunu Fatih Terimin yüzüne bakarak anlıyorum. Onun çok ciddi boyutlarda problemleri var diye düşünüyorum.


Bunu niçin söyledim? Bu bir satış meselesidir. Eğer o satışıyla kendisini kabul ettiriyorsa ve amiyane bir tabirle yutturuyorsa hiç kimseye sözüm yok. Demek ki iyi oyuncu ve yutturuyor. Ama benim endişem şuradan kaynaklanıyor. Bu psikolojide, bu kendisini üstün görme hastalığında olan insanlar hatalarını kabul etmezler. Farkına varsalar bile üstüne giderler. Ki bugüne kadar çok gitti. Üç tane oyuncudan bahsedin. Neden bu oyuncular alınmıyor diye. O Teknik Direktör kaldıkça almayacaktır onları. Bu o tip insanların bir üründür bu. Benim kendisiyle hiç alıp veremediğim yok. Çok nadiren karşılaşırız. Saygıyla merhaba deriz o kadar.


Ama üzülerek gördüğüm bir manzara bu benim. Ve özellikle 5 dakika kala takım giderken, milli takım giderken, kameraları kontrol ederek rol yapmaya başlaması bende bir dehşet duygusu uyandırmıştır. Sen kompleksleri bir tarafa bırak. Bir oyuncu varsa alman gereken, çünkü dediğim gibi bu takım benim milli takımım. Ben bu işin peşine düşerim, hesabını sorarım. Suratını beğenmedim, bana tavrını beğenmedim diye yapamazsın o seçimi. Önce milli takımın kime ihtiyacı var, kim bu milli takıma artı bir şey getirir, en iyi sonucu kiminle alırsın bakarak bütün kompleksleri kenara iterek bunları alması lazım.


Şimdi ben bu adamdan böyle bir şey beklemiyorum. Dolayısıyla birinci maçtan çıkaracağı dersler olduğuna inanmıyorum. Kendisinden başka kimse yok ya. Merkez benci bir tavırla. Bu adam ikinci maçta da bildiğini okuyacaktır” Zeki Alaysa bu açıklamaları Pazartesi akşamı Sporvizyon programında yaptı. Ve tüm Türkiye gördü ki Fatih Terim yine yaptığı yanlışlarla İspanya maçının kaybedilmesine neden oldu. 


Kanalahaber.com/Özel 


 


 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler