LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Ahmet Gökçek yeniden başkan
Ankaragücü'nün gerçekleştirilen olağan genel kurulunda seçime tek listeyle giren Ahmet Gökçek yeniden başkan seçildi.
Ahmet Gökçek yeniden başkan
03 Ocak 2010 / 18:49 Güncelleme: 03 Ocak 2010 / 18:51

Saray Tesisleri'nde gerçekleştirilen genel kurula 613 delege katılırken, 545 delege oy kullandı. 486 oy alan Ahmet Gökçek, yeniden Ankaragücü Kulübü başkanlığına seçildi. Gökçek ve yönetim kurulu 3 sene boyunca bu görevi yürütecek.

Ahmet Gökçek genel kurulda yaptığı konuşmasında, 4 ay önce göreve gelirken verilen sözlerin büyük bir bölümünü gerçekleştirdiklerini belirterek, "Yüz yıllık geçmişin bize verdiği gururla, bu borcu ödeme sırası bizde. Yüz yıllık geçmişiyle bu kulüp bir tarih yazdı. Biz de bir tarih yazacağız. Türkiye değil, dünya ölçekli başarılar elde edeceğiz. Artık kulübümüzde ayrılık gayrılık olmayacak. Fitne ve fesat kendine muhatap bulamayacak. Geçmişi kötüleyerek bir yere varamayız. Ancak dersler çıkararak hedeflerimize yürüyeceğiz. Hedefimiz Ankaragücü'nü başarıya ulaştırmaktır. Herkes görevinin bilincinde olacak. Ancak başarı ve Ankaragücü'nün çıkarları için radikal kararlar almaktan da çekinmeyeceğiz. 'Büyük' diye hitap edilen kulüpler, Ankaragücü'nün büyüklüğünü izleyecek. Bütün dünyaya Ankaragücü'nün adını tanıtacağız. Taraftarlarımız da bu programın ayrılmaz unsuru olacak" diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankaragücü Onursal Başkanı Melih Gökçek, kulüp için çok büyük projelerin olduğunu ifade ederek, "Bundan 4 ay önce yaptığım ilk konuşmada belediye başkanı olarak elimden gelen desteği vereceğimi söyledim. En az 5 milyon Lira temin edilerek Ankaragücü'ne nefes aldırılacağı söylenmişti. Yönetim kurulundaki isimlere, 'ne kadar verdiniz?' diye sordum. Bana 7 milyon Lira olduğunu söylediler. İkinci dönemin sadece ocak ayı için, 12 milyon Liralık bir bütçenin daha hazırlığı içindeler. Toplam da 44 milyon lira borç var. Eğer el atılmasaydı Ankaragücü tarih olacaktı. Kulüp borçlar yüzünden bir batağın içindeymiş. Hedeflerimiz arasında yer alan üniversiteyi kurmamız halinde, Ankaragücü Türk sporuna büyük imzalar atacak. Bu kulüp dünyanın en büyük tesisine ve en büyük taraftarına sahip. Geriye Türkiye'nin en büyük takımı olmak kalıyor. Bu takım ya Ankaragücü olacak, ya Ankaragücü olacak. 4-5 yıl sonra tek büyük olacak. 3 büyükler Ankaragücü'nü takip edecek. Bugün Geremi'yi takıma kazandıran yönetim ocak ayı içinde 3-4 flaş transfer daha yapmak istiyor. Seneye başa oynayacak takımın adımları şimdiden atılıyor. Teknik kadro, takımı çok önemli noktalara getirecek isimlerden kuruldu. Sonraki kongreyi şampiyon Ankaragücü'nün kanatları altında yapmayı umut ediyoruz" ifadelerini kullandı.

  Genel kurulda, yönetim kurulunun yanı sıra denetleme ve disiplin kurulu üyeleri de belirlendi. Kulübün yönetim, denetleme ve disiplin kurulları şu isimlerden oluştu:

  "Yönetim kurulu: Ahmet Gökçek, Nuri Elibol, Hüseyin Kocabıyık, Hüseyin Arslan, Osman Kısacık, Mehmet Nükte, Nadir Koç, Yavuz Bulut, Mehmet Ercan, Ayhan Atalay, Levent Çamur, Mustafa Akan, Vural Baylan, Erdal Şanlı, Avni Kavlak, Faruk Kalyoncu, Necdet Kuzu, Abdullah Bozdayı, Kaan Geçit, Serhun Günay, Celalettin Alkan, Beşir Baymaz, Seçkin Odabaşı, Yahya Faruk Mangırcı, Faruk Demirel, Ekrem Sarısu, Ahmet Ertürk, Ahmet Sarı, Sait Demirci, Naci Başaran, Osman Dilbaz, Bülent Şükrü Tanyeri, Kemal Andaç

  Denetleme kurulu: Ömer Vural, Bekir Yağcı, Mahmut Özçelik

Disiplin kurulu: İbrahim Kısacık, Yakup Erikel, Mehmet Narin, Günay Tırhol, Veysel Kazan, Mustafa Şişman, Seyfettin Düzgün"

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler