LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Adnan Polat'ın Kurtuluş Reçetesi
Adnan Polat'ın Kurtuluş Reçetesi
16 Aralık 2014 06:55
Galatasaray Eski Başkanı, Adnan Polat hakkındaki iddialara cevap verdi. Polat Ünal Aysal İnan Kıraç ve Fatih Terim'i hedef aldı, 'Kurtuluş reçete'si yazdı

G.Saray Kulübü eski başkanı Adnan Polat düzenlediği basın toplantısında zehir-zemberek açıklamalar yaptı. Polat, "Bu basın toplantısını 'G.Saraylıların haykırışı' olarak algılayabilirsiniz" diye sözlerine başladı. Başkan olduğunda, "Günü değil yarını kurtarmaya geldiğini" belirten Polat bıraktığında kulübün hiç borcu olmadığını savundu.

İnan Kıraç, Fatih Terim ve Ünal Aysal'ı eleştiren Polat bir de çağrı yaptı: G.Saray 'ı uluslararası bir denetim firmasına inceletelim. Parasını da ben vereyim. Bir röntgen çekilsin, ne olduğu görülsün. Yüreği varsa İnan Kıraç yanına Ünal Aysal ve danışmanlarını alsın, istedikleri TV kanalına çıkıp hesaplaşalım. İşte Polat'ın açıklamaları: - 50 milyon dolarlık geliri 200 milyona çıkardık. - 52 bin kişilik stadı yaptık. Büyük çekmece ve Kıbrıs'ta arazi elde ettik. - Amatör branşta ayağa kalktık. - Çadırın olduğu arsanın inşaatını sol elimin serçe parmağı ile yaparım.

Terim'e söz verdi, vazgeçti!

Rijkard geldi, kimse inanmadı. Türkiye'ye kimyası uymadı. Fatih hocayla (Terim) Boğaz'da buluştuk. 'G.Saray'ın sana ihtiyacı var' dedim. Bana 'Şu anda bir teknik direktör (Frank Rijkaard) var, nasıl geleyim' dedi. Hocayı yarın saat 10.00'da göndereceğimizi söyledim, 'Beni 11.00'de ara' cevabını verdi. Ertesi sabah 10.00'da Rijkaard'a teşekkür ettik, yolladık. 13.00'te Yeşilköy'de Fatih hoca ile buluştuk. Bekliyorum ki Florya'ya gelsin, işe başlasın.

Zaten 'hocam Florya'nın anahtarı sizin' demiştim. Bana, 'Teşekkür ederim. Sabaha kadar eşimle konuştuk. Türkiye'de çalışmayacağım' dedi. Biz ayrıldık, geri geldi. Bunun değerlendirmesini kamuoyuna bırakıyorum.

Aysal'a deniz bitti, kaçıp gitti

Ünal Aysal'ın G.Saray üyeliği kadar benim aktifliğim var. Göreve geldiğinde, 'Kötü bir kulüp devraldım' dedi. O kötü devralma görmemiş. Son 30 senede başkanların harcamalarına baktım, hepsinin toplamı 1 milyar dolar etmiyor. Ünal Aysal 3 senede 1 milyar dolar harcadı. Sermaye artışını engellediğim söyleniyor. Yüzde 300'e kadar artırma istemişler. SPK buna izin vermemiş. İyi ki vermemiş, o para da buhar olacaktı. Bu arada biraz vergi borcu ödeseydi bari. Teminat rakamlarını aşağı çekmiş, aksine artırmış. Aysal için 'başarılı bir iş adamı' deniyor. G.Saray'ı batırma noktasına getirdi. Deniz bitince de kaçtı. Umarım Aysal ve Yarsuvat dönemi ayrı ayrı oylanır. Sessiz kalan üyeler artık uyansın.

Kıraç'a oyunlarını bozduk

İnan Kıraç'ın benimle ne sorunu var bilmiyorum. Bilinçli olarak benimle uğraştığı bir gerçek. Tüzük ile üniversiteye ayrıcalık istedi, kabul etmedim. Bana "Liselilere karşı' diye imaj yüklediler. Üniversiteye ayrıcalığa liseliler için karşı çıktım. TT Arena'nın açılışı olacağı günlerde İnan Kıraç aradı, saygısız bir üslupla 'Adnan Galatasaray'ın isminden Ali Sami Yen'i kazımaya mı çalışıyorsun. Ali Sami Yen adı yok' dedi. O yoğunlukta onu tamamlayamamıştık. İnan Kıraç, Ali Sami Yen için ne yapmış? Ben pul bastırdım, müzede ayrı bir bölüm yaptırdım. Onların kafalarında bir senaryo var, kulübü Galatasaray Eğitim Vakfı'nın altına almak. Biz bu oyunu biraz da bilinçsizce bozmuşuz.

Açılış hayatımın en kötü günü

TT Arena'nın açılışı için acele ettiğini dile getiren Adnan Polat, "Provokasyon ihbarı almıştık. Statta 500 kadar provokatör olacağını duyduk. 52 binde 500 bir şey olmaz diye düşündük. Tayyip beyin ıslıklanması hayatımın en kötü günüydü" dedi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın stat yapımında çok yardımları olduğunu, hiçbir isteğe 'hayır' demediğini belirten Polat şunları söyledi: Tayyip Erdoğan'dan özür diledim.

Bunu bile malzeme yaptılar. Protestonun çoğu TOKİ başkanının konuşmasınaydı. Şirket birleşmesinden sonra anladım ki bir heyet oluşturup beni silmeye çalışıyorlar. 'Nasıl göndeririz' diye hesap yapıyorlar. Adnan Polat'ı kimse silemez. Şu anda tek sicilim şampiyonluk kutlamasına aslan getirdiğim için 150 TL'lik ceza.

 

FOTOMAÇ

 

 

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler