LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray306336
 • 2. Beşiktaş306234
 • 3. Medipol Başakşehir306222
 • 4. Fenerbahçe306030
 • 5. Trabzonspor30469
 • 6. Göztepe3044-5
 • 16. Osmanlıspor FK3032-6
 • 17. Gençlerbirliği3030-14
 • 18. Karabükspor3012-50
 • Tümü
YENİ HABERLER
Adnan Polat rütbe söktü
Galatasaray’ın patronu, yönetim toplantısında “Huzuru bozan arkadaşları, her gururlu insan gibi istifaya davet ediyorum” dedikten sonra Helvacı’yı ikinci başkanlıktan aldığını, yerine Çelebi’yi atadığını açıkladı
Adnan Polat rütbe söktü
26 Ocak 2011 / 08:28 Güncelleme: 26 Ocak 2011 / 08:33

Galatasaray’da Başkan Adnan Polat ile İkinci Başkan Mehmet Helvacı arasındaki savaş, Polat’ın son hamlesiyle yeni bir boyut kazandı. Dün kulüp binasında yapılan yönetim toplantısına, Polat’ın istifaya davet ettiği Mehmet Helvacı, Vedat Eşkinat ve Doğan Yalçınkaya da katıldı. Başkan, odada soğuk rüzgarlar estiren sözlerinden sonra kararını açıkladı.

HELVACI, KARARA TEPKİ GÖSTERDİ

Polat, “Huzuru bozan arkadaşları her gururlu insan gibi istifaya davet ediyorum” dedikten sonra, Helvacı’yı ikinci başkanlıktan aldığını, yerine Işın Çelebi’yi getirdiğini, Çelebi’den boşalan genel sekreterlik koltuğuna da Ali Haşhaş’ı oturttuğunu açıkladı. Helvacı buna tepki gösterdi.

“YETKİLERİMİ ÇOK İYİ BİLİYORUM!”

“Bu yaptığınız tüzüğe aykırı” diyen Helvacı’ya Polat “Başkanın yetkilerini çok iyi biliyorum” karşılığını verdikten sonra toplantıyı kapattı. Ali Haşhaş, toplantı çıkışı “Kriz bekleyenler yanıldı. Çok seviyeli ve güzel bir toplantı oldu. Herkes rahat etsin. Yolumuza son hızla devam ediyoruz” açıklamasını yaptı. Polat ise konuşmadan binadan ayrıldı. 

İmzalar toplanıyor SÜREN katılmıyor

Aslan’da olağanüstü genel kurul kararı aldırp, Başkan Adnan Polat yönetimini yıkmak isteyen muhalefet imza toplama kampanyasına start verdi. Polat’ın güven tazelemesi gerektiğini söyleyen eski başkan Faruk Süren ise “Polat’la fikir ayrılığımız olsa da kampanya için imza vermeyeceğim. 1800 imzanın toplanması o kadar kolay değil” ifadesini kullandı.

Artık daha rahat konuşacağım

Olağanüstü kongre için 840 üyenin imzasını toplamayı başaran Helvacı, “Bundan böyle ikinci başkan olmadığım için, birtakım yükümlülükler ve sıkıntılar omzumdan kalktı. Artık Galatasaray hakkında her istediğimi söyleyeeğim” dedi

Galatasaray’da Başkan Adnan Polat’ın istifasını istediği, bu gerçekleşmeyince ikinci başkanlık görevinden aldığı Mehmet Helvacı, adeta meydan okudu. Neden sadece üç yöneticinin istifasının istendiğini merak ettiğini belirten Helvacı, “Başkan, yeni görev dağılımını açıkladı. Ama o dağılımın sonucu oylanmadı. Oylandığı zaman, yönetim kurulu kararının altında kimlerin imzası olduğunu göreceğiz. Bugün (dün) itibariyle artık ikinci başkan olmadığım için, birtakım yükümlülükler ve sıkıntılar omzumdan kalktı. Artık Galatasaray hakkında daha rahat konuşup, istediğimi söyleyeceğim” açıklamasını yaptı. Öte yandan, Polat’tan intikamını almak için, kendisinin kurduğu gsbirlik.org sitesinden imza toplamayı sürdüren Helvacı, dün itibariyle 840 rakamına ulaştı. Helvacı, olağanüstü kongreye gidilmesi için açtığı sitede, öyelere kolaylık olması için, hazır dilekçe de bulunduruyor. Rakamın bu hafta içinde 1500’e ulaşabileceği belirtiliyor. (Star)

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler