LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Medipol Başakşehir306222
 • 2. Galatasaray296035
 • 3. Beşiktaş295932
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor3044-6
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
Adnan Polat bombaladı
Adnan Polat bombaladı
30 Eylül 2014 16:26
Adnan Polat, "G.Saray'da herkes birbiriyle kavgalı. G.Saray'ın mal varlığı gaddarca, bonkörce harcandı. 2011 kongresi kara bir leke. Beni görenler artık 'özür' diliyor, çünkü bana 'organize saldırı' oldu. Başkanlık 'cesaret' ister" dedi.

Kongre havasına giren G.Saray'da eski başkanlardan Adnan Polat, Telegol'e oldukça sert açıklamalarda bulundu.

"Benimle ilgili bir şey olmadan konuşmama kararı almıştım. Ama son zamanlarda beni gündeme getirdikleri için cevap vermek zorumda kaldım" diye söze başlayan Polat, şöyle devam etti:

2011'deki kongre bana göre 'kara' bir leke. Beni görenler artık benden özür diliyor. Çünkü bana 'organize' saldırı oldu. Galatasaray'a zarar verenleri kapının önüne koydum. G.Saray liseli çocukları kandırdılar. G.Saray'a başkan olmak cesaret ister. Aysal, kendine güveniyorsa aday olsun, yarışa girsin... 

Sıkıntılar 10 yılda ancak aşılır

G.Saray'da ekonomik kriz olduğunda kimsenin ortalıkta gözükmediğini, işler iyi gittiğinde herkesin ortaya çıktığını kaydeden Polat, şöyle konuştu: "G.Saray'ın mal varlığı 'gaddarca', 'bonkörce' harcandı.

Yani; ekonomik ve sosyal olarak 'Deniz Bitti!' G.Saray'ın son dönemde ortaya çıkan sıkıntıları 10 yılda ancak kapanır. Ben başkan olduğumda kendi paramı harcarım ama Galatasaray'ın parasını istediğim gibi harcayamam. Bu konuda da hiç kimseye tolerans göstermem. Varlık satışı yaptılar. Usulsüz bir şekilde hisseleri sattılar, suç işlediler!" 

Biz şerefli bir şekilde 8. olduk

3 Temmuz sürecine de değinen Polat, sözlerini şöyle tamamladı: Tek istediğim sürecin işlemesiydi. Ama rakiplerimizin, ya da orada ismi geçen kişilerin mahkum olmaları için uğraşmazdım. Tüm rakiplerimiz şike davasına bulaşmışken biz o süreçten 'tertemiz' çıktık. Ama bazıları 'büyük ağabeylik' yapacakken 'düşene vurmayı' seçtiler. Herkes şikeye bulaşmışken, federasyonla birlikte herkes bizi 'çapraz ateşe' tutarken, biz 'şerefli' bir şekilde 8. olduk. Şampiyonluktan da önemli bu benim için. G.Saray'da hizmetler cezasız kalmaz!

Alp Bey tecrübelidir, barışı sağlar

G.Saray'da herkesin birbiriyle kavgalı olduğunu belirten Polat, "Kavga ortamı var.Alp Bey çok tecrübelidir. 'iç barış'ı sağlar. 'Genel' barış yapılması lazım. Alp Yalman'a 'isterse' her türlü yardımı yaparım. Galatasaray, samimiyetsizliğin en hat safhada olduğu bir dönemi yaşıyor. Galatasaray batmaz, herkes uğraşsa da batmaz. Sıkıntılı dönem yaşayacaktır. Galatasaray'ın büyüklüğünü herkes bilir" şeklinde konuştu.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler