LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray296035
 • 2. Beşiktaş295932
 • 3. Medipol Başakşehir295920
 • 4. Fenerbahçe295727
 • 5. Trabzonspor294611
 • 6. Kayserispor2944-4
 • 16. Atiker Konyaspor2929-5
 • 17. Osmanlıspor FK2929-9
 • 18. Karabükspor2912-47
 • Tümü
YENİ HABERLER
A.Gücü'nden Emre açıklaması
A.Gücü'nden Emre açıklaması
14 Aralık 2010 11:45
Ankaragücü, hafta sonu sahasında oynadığı Fenerbahçe maçıyla ilgili Emre Belözoğlu'nun yaptığı açıklamalar nedeniyle bildiri yayınladı.

Ankaragücü Kulübü, Fenerbahçeli Emre Belözoğlu'nun yaptığı açıklamalar nedeniyle yayınladığı bildiride, Fenerbahçe Kulübü yönetiminin, Ankaragücü Kulübü tarafından yapıldığına inandıkları sözde gayrı ahlaki davranışlarla uğraşmak yerine, sporcusunun yaptığı gayri ahlaki söylem ve hareketleriyle ilgilenmesi gerektiği belirtildi.

Fenerbahçe Kulübü'nün dün gece yaptığı açıklamanın ardından, başkent ekibi de açıklamalarını sürdürdü.

Kulüp yönetimi yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

''Kulübümüz yaptığı basın açıklamasında verdiği örneklerle konuyu çarpıtmak değil, aksine 'adamlık' söyleminde bulunan bir kişinin gerek dün oynanan müsabaka sırasında, gerekse geçmişinde bu kavramdan ne kadar uzak olduğunu belirtmiş ve örneklemiştir. Ankaragücü Kulübü olarak bizler de Fenerbahçe yöneticilerine aynı tavsiyede bulunarak yine 100 yıllık bir geçmişe sahip Fenerbahçe Kulübü'nün bugün yöneticisi olanların, kendilerinin geçici, kurumların ise kalıcı olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak oturdukları koltukların ve mevkilerin ağırlığına yakışan şekilde davranmaları gerektiğinin de ortada olduğunu söylemek isteriz. Kaldı ki, kendilerini 'Fenerbahçe Cumhuriyeti' söylemine fazlasıyla inandıran ve kaptıran Fenerbahçe Yönetimi'nin, Türkiye Cumhuriyeti'nin başkentinin havasından kendilerince alaylı bir şekilde bahsetmelerini yadırgadığımızı, tıpkı Ankaragücü gibi Kurtuluş Savaşı mücadelesi içerisinde yer almış Fenerbahçe Kulübü'nün mevcut yönetimi olarak bu konulardaki beyanların da daha dikkatli olmaları gerektiğini kendilerine hatırlatmak isteriz. Aksi takdirde gerçek 'akıl tutulması' bu olacaktır ki, Ankara'nın havasının nelere kadir olduğu, Kurtuluş Savaşı mücadelemiz sırasında tüm dünyaya örnek olmuştur.''


''EMRE'NİN GÖRÜNTÜLERİ VE SÖZLERİ DE GÖRMEZDEN GELİNECEK


Ankaragücü Kulübünün bildirisinde, ayrıca Fenerbahçe Kulübü yöneticilerinin, Emre'nin görüntüleri ve sözlerini de görmezden geldiklerine inanıldığı kaydedildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

''Fenerbahçe Yönetimi, kulübümüzce yapıldığına inandıkları sözde gayrı ahlaki davranışlarla uğraşmak yerine sporcusunun yaptığı gayri ahlaki söylem ve hareketlerle ilgilenmelidir. Fenerbahçe'nin disiplin işlerine karışmak elbette ki kulübümüzün işi değildir fakat sporun ruhuyla tamamen zıt olan küfür ve hakaretlerin de hiçbir spor kulübünün disiplin talimatında onay bulabileceğine de inanmamaktayız. Dolayısı ile maç görüntülerinde açıkca anlaşılabileceği gibi dün akşam oynanan müsabakada futbolcu Emre Belözoğlu'nun sarf ettiği kelimeler ile ilgili Fenerbahçe yönetiminin ne yapacağının da takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Muhtemelen Fenerbahçe yönetimi bu görüntüleri ve sözleri de görmezden gelerek futbolcusunun bu gayrı ahlaki tutumuna da göz yumacaktır.''

AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler