LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
"38 ay yatarım, korkmuyorum"
"38 ay yatarım, korkmuyorum"
14 Eylül 2013 09:53
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Yargıtay süreci devam ettiği için şikeyle ilgili konuları fazla konuşmadıklarını ancak iki yıl içinde yaşanan gerçekler dışında gerçekler yaratıldığını söyledi.

Sürecin devam ettiğine vurgu yapan Aziz Yıldırım, buna rağmen bilgileri basınla paylaşmak istediğini söyledi ve tüm sorulara bomba yanıtlar verdi:

Tehdit dolu iç yazışma oldu

İnfantino'nun mektubunu UEFA bir iç yazışma olarak kabul ediyor. Diyor ki; "Sen bunu karşıma koyamazsın." 45 dakika konuştum. 'Bu bir tehdittir. Şenes Erzik'in görev aldığı ülkeye bunu gönderirseniz bu konu bitmiştir' dedim. "TFF sizi gönderseydi biz alırdık" diyorlar. Diyorlar ki Aziz Yıldırım bıraksa ceza almayacaktı F.Bahçe!.. Beşiktaş yöneticileri istifa etti peki neden ceza aldılar?.

Bir tane ses kaydım çıkmadı

Benimle ilgili bir tape koyup 'şike yaptı' derseniz kabul edeceğim. Bana bir tane ses kaydı dinletemediler. Bu mesele bir şike davası değildir. Mahkemelerde söyledim burada da söyleyeceğim.

Şenes Bey hastanedeyken İsviçre'de Tolga ve Şekip Bey mektubu götürdüler. Şenes Bey, "Bu dava yeniden açılamaz" dedi. Telefon kayıtları var. Platini "Baskı var" dedi. O tarafa sordum, bu tarafa sordum "Biz yapmadık" dediler. Kontrgerilla yaptı herhalde. CAS davasını çektik?. Ben hapisteyken yönetim kuruluna çektirdiler. Benim şahsi bir davamı da çektirdiler.

Şike varsa TFF görevini yapsın

Bağırıyorlardı "Türkiye'de teşvik Anadolu kulüplerinin gelir kaynağıdır" diye. Herkes temiz biz 3 kişi mi kirliyiz? Polisin verdiği fezlekelerle bize saldırdınız. Aziz Yıldırım Kıbrıs'a kaçıyordu, kaçtı mı burdayım. Emenike'ye para vermiştik, sayıyordu, nerede? Şike belgesi getirsinler kendimi köprüden aşağı atarım. Burada mahkeme yapacağız. Hiç korkmadan geldik buraya. Korkmuyoruz... Bu dava siyasi amaçlı davadır. Ben ne hapisten korkuyorum ne de başka bir şeyden. 38 ay durumum var gider aslanlar gibi yatarım. Şike varsa ve TFF, buna inanıyorsa o zaman gereğini de yapsın.

Tutuklama şike, ceza örgüt

'Ergenekon kasası' diye yazanlar beni Ergenekon'a bağlamak istedi. Nisan'ın 14'üne kadar silahlı örgütten dinleniyoruz. 14 Nisan'da acilen bizim konuşmalarımız doğrultusunda kanun çıkıyor. Bizim çalıştığımız kanun bu değildi. Bizim ki şiddet, bilet gibi konulardı. 14 Nisan'da bu kanun çıktı. Şekip Bey geldi 'bu kanunun bizimkiyle ilgisi yok' dedi. 3 Temmuz'da bizi gözaltına aldılar. Tüm kamuoyuna şike diye servis edildi. Bizim tutuklanma kağıtlarında "şike" diye yazıyor. Ama biz silahlı örgütten ceza aldık.

Hapis yattıysan bitersin

UEFA'da soruyorlar; "Siz ceza yattınız mı" diye. Yani biz beraat etsek dahi suçlu kabul ediyorlar. Bu davanın aksine dönme şansı çok az. Çünkü adamın hukuk anlayışı bizimki gibi çalışmıyor. Onlarda hapis yattıysan muhakkak suçlusun. Hiçbir dönemde bu süreç içerisinde 58 değişsin demedik. Kanun, Yıldırım ve arkadaşları için değişiyor dediler ama hiçbirimiz tahliye olmadık.

TV'lerde atıp tutuyorlar

Fenerbahçe eski F.Bahçe değil. Üç büyük takım artık büyük dev oldu. Sizde daha 20 sene önceki gibi bir zihniyet var. Kulüpleri basın idare edemez. Şerefsizim kendimi zor tutuyorum. Bizde yürek var, biz öyle sokağa çıkamayacak adam değiliz. Gece televizyon programlarda atıp tutuyorlar. Ayıptır yahu artık. Bize bu kadar hakarete gerek yok. Çok ağır şeyler söylerim. Kendimi zor tutuyorum.

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler