LİGLER
 • TakımOPAv
 • 1. Galatasaray347542
 • 2. Fenerbahçe347242
 • 3. Medipol Başakşehir347228
 • 4. Beşiktaş347139
 • 5. Trabzonspor345512
 • 6. Göztepe3449-1
 • 16. Osmanlıspor FK3433-11
 • 17. Gençlerbirliği3433-17
 • 18. Karabükspor3412-66
 • Tümü
YENİ HABERLER
19 Mayıs'a dev organizasyon
19 Mayıs'a dev organizasyon
17 Mayıs 2012 13:42
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), UEFA tarafından ''Grassroots Günü'' ilan edilen 19 Mayıs'ı dev bir organizasyonla kutlayacak.

TFF'den alınan bilgiye göre, 19 Mayıs'ın aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olması nedeniyle ülke çapında bir etkinlik planlayan TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü'nün organizasyonunda 47 noktada yaklaşık 7 bin 500 çocuk futbol oynama keyfine ulaşacak.

Türkiye'nin dört bir yanındaki 39 kulüpte ve 6 futbol eğitim merkezlerindeki etkinliklerin yanı sıra TFF de aynı zamanda 19 Mayıs Cumartesi günü Beylerbeyi 75. yıl Stadı'nda bir etkinlik düzenleyecek. Çocuk futbolunun sponsoru Ülker'in desteği ile yapılacak ve saat 13.00'da başlayacak organizasyonda Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'un futbol okullarından öğrenciler futbol oynayacak. TFF tarafından ayrıca Malatya'da da özel bir etkinlik yapılacak.

Çocukların spor yapmasına, aynı zamanda eğitim almasına ve sosyalleşmesine imkan sağlayan projelerle 2007 yılından bu yana TFF'nin ana sponsoru olan Ülker, 220 bin çocuğun futbolla buluşmasına destek oldu.

Ülke genelindeki 47 nokta arasında 13 Spor Toto Süper Lig, 14 de Bank Asya 1. Lig temsilcilerinin olduğu her kulüpte 20'şer öğrenciden 8 ilköğretim okulu hazır bulunacak.


-Kafkas: ''Ülkemizin dört bir yanında futbol coşkusu yaşanacak''-


Grassroots'un UEFA'nın çok önem verdiği bir program olduğunun altını çizen TFF Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas, 2007 yılında katılınılan Grassroots Charter'ında, TFF'nin kısa sürede 5 yıldıza ulaşarak çok hızlı bir gelişim gösterildiğini kaydederken, bu noktaya gelinmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Grassroots Günü'nü içlerinde Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig kulüplerinin de bulunduğu 47 kulüple birlikte kutlayacaklarını belirten Kafkas, TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamasında,  organizasyona destek veren kulüplere teşekkür ederken Grassroots Günü'nün bu projenin daha da genişlemesine katkıda bulunacağına inandığını söyledi. 

TFF'nin Grassroots Günü'nde  futbol adına keyif dolu bir kutlama gerçekleştireceğini ve ülkenin dört bir yanında futbol coşkusu yaşatacağını söyleyen Kafkas, herkesi aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti için özel önem taşıyan bu günde futbolla buluşmaya davet etti.

Grassroots'a; hem elit futbola kaynak sağlayan, hem de insanların futbol yoluyla sosyalleşmesine ve daha sağlıklı yaşamasına katkıda bulunan bir program olarak baktıklarını belirten Tolunay Kafkas, bu alanda da önceliklerinin çocuklar olduğunu belirtti. Tolunay Kafkas, Ülker sponsorluğunda ilerleyen Futbol Eğitim Merkezleri ve Futbol Köyleri projeleriyle çocuk futbolunda ciddi hamleler yapıldığını hatırlattı.


-Şeker: ''Türk sporunun geleceği olan çocuklara yatırım yapıyoruz''-


Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker de Grassroots Günü ile ilgili görüşlerini iletirken, kurum olarak öncelikli hedeflerinin çocukların hayatında fark yaratmak, başta fiziksel ve kültürel olmak üzere çok yönlü gelişimlerine katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

Zuhal Şeker, ''Altyapıya ve en önemlisi hareket eden, sporu seven nesiller yetişmesine büyük önem veriyoruz. Haziran 2007'den bugüne Türkiye Futbol Federasyonu ile gerçekleştirdiğimiz farklı projelerle çocukları eğitmeye, iyi sporcular ve sporseverler yetiştirmeye çabalıyoruz'' diye konuştu. AA

SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler