YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Transfer için 15 gün süre tanındı
TFF, bütün maçlarda 3-0 hükmen yenik sayılmasına karar verdi
Transfer için 15 gün süre tanındı
07 Ekim 2009 / 14:22 Güncelleme: 07 Ekim 2009 / 23:01

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Turkcell Süper Lig'den düşürülen Ankaraspor'un, bu sezon Turkcell Süper Lig'de
müsabakalara iştirak etmemesine, gelecek sezon Bank Asya 1. Lig'de yer almasına
 karar verdi.
        

Federasyon yönetim kurulu, Tahkim Kurulu'nun, Turkcell Süper Lig ekiplerinden Ankaraspor'un bir alt lige düşürülmesi yönündeki Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) kararını dün akşam onamasının ardından, bu sabah  İstanbul'daki merkez binasında toplandı.
        

Yönetim kurulu toplantısının ardından federasyon başkan vekili Lutfi Arıboğan ile federasyonun hukuktan sorumlu yönetim kurulu üyesi Yunus Egemenoğlu, İstinye'deki merkez binada düzenlenen basın toplantısında alınan kararları açıkladılar.
        

Arıboğan, yönetim kurulunun, Turkcell Süper Lig'den düşürülen Ankaraspor'un, bu sezon Turkcell Süper Lig'de müsabakalara iştirak etmemesine, gelecek sezon Bank Asya 1. Lig'de yer almasına, Ankaraspor'un bu sezon yaptığı  ilk 4 maçta ve daha sonra oynanmayan, bu sezon sonuna dek olan diğer bütün maçlarda 3-0 hükmen yenik, rakiplerinin de 3-0 hükmen galip sayılmasına karar verdiğini açıkladı.
 

Bu arada Ankarasporlu futbolculara transfer için 15 gün süre tanındı. Başkent ekibi, Türkiye Kupası karşılaşmalarına çıkabilecek.
 

SPOR TOTO SÜPER LİG Kategorisindeki Diğer Haberler