YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
G.Saraylılar'a güzel haber
G.Saraylılar'a güzel haber
24 Eylül 2009 10:59
Yönetim, Arda'nın sözleşmesini 3 yıl daha uzattı

G.Saray yönetimi, iki gün önce İstinye Park’ta Aziz Yıldırım ile transferi üzerine şakalaşan takım kaptanı Arda Turan'ın 2012 Mayıs'ında bitecek sözleşmesini 3 yıl uzattı.


Yıllık garanti 1 milyon 600 bin Euro’luk ücreti her sene 100 bin Euro zam görecek. Maç başına alacağı 12 bin 500 Euro ise her sezon 2 bin 500 Euro artacak...

G.SARAY sessiz ve derinden büyük bir operasyon yaptı. Herkesin takımında görmek istediği kaptanı Arda’nın sözleşmesini 2014-2015 sezonunun sonuna kadar uzattı. Şu anda federasyonda Arda’nın sözleşme bitim tarihi olarak 31 Mayıs 2012 gözüküyor ama G.Saray yönetimi önümüzdeki günlerde yeni sözleşmeyi federasyona bildirecek. Sezon başında Arda’nın sözleşmesinin maddi kısımlarını düzeltme görüşmeleri yapılırken G.Saray Başkanı Adnan Polat 2012’de bitecek sözleşmeyi 2015’e kadar uzatmayı da teklif etti.

ARDA bu teklifi hiç düşünmeden kabul ederken kulübüne de büyük bir iyilik yapmış oldu. Çünkü bir futbolcunun transfer bedeli belirlenirken sözleşmesinin ne kadar daha devam ettiği de önemli kriter oluyor. Örneğin sözleşmesinin bitimine bir sezon kalan futbolculara büyük transfer bedelleri ödenmiyor. Arda’nın Avrupa’ya transferi sözkonusu olursa G.Saray bonservis bedeli belirlerken oyuncusunun 4 yıl daha sözleşmesinin olmasını koz olarak kullanabilecek.

GENÇ yıldızın sözleşmesinde şu anda yıllık 1 milyon 600 bin Euro garanti maç başına da 12 bin 500 Euro’luk bedeller yazıyor. Sözleşmenin devam ettiği her yıl Arda’nın garanti ücreti 100 bin Euro yükseltilecek. Maç başına ücretine ise 2 bin 500 Euro zam yapılacak. Böylece Arda’nın son sezonunda yani 2014-2015 sezonunda cebine garanti 2 milyon 100 bin Euro artı maç başına 25 bin Euro para girecek. Şu ana kadar ne Arda ne de G.Saray sözleşmenin 2015’e kadar uzatıldığını açıklamadılar.

İKİ gün önce İstinye Park’ta Aziz Yıldırım ile karşılaşan Arda’nın F.Bahçe Başkanı’yla transferi üzerine şakalaştığı iddia edilmiş bunun üzerine Yıldırım “Onunla transfer konuşmama gerek yok. Çünkü sözleşmesinin ne zaman bittiğini hatta sözleşmesini A’dan Z’ye biliyoruz” demişti. Fakat F.Bahçe Başkanı Yıldırım’ın atladığı detay Arda’nın sözleşmesinin 2015’e kadar uzatıldığıydı. G.Saray yönetimi önümüzdeki günlerde sözleşmeyi federasyona bildirerek bu işleme resmiyet kazandıracak.

Vatan
 

SPOR TOTO SÜPER LİG Kategorisindeki Diğer Haberler