YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu kez deviremedik: 69-67
Bu kez deviremedik: 69-67
17 Eylül 2009 12:47
Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda ilk yenilgisini alan Milli takım, Yunanistan ile karşı karşıya gelecek

Avrupa Şampiyonası'nda ikinci tur F Grubu'nda üçüncü maçına çıkan Türkiye Basketbol Milli Takımı, liderlik maçında Slovenya karşısında rakibine 69 - 67 yenildi.

Grubu ikinci sırada tamamlayan 12 Dev Adam, çeyrek finalde 18 Eylül Cuma günü Yunanistan ile karşı karşıya gelecek.

Polonya'da düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Slovenya'ya son bölümde mağlup olarak ikinci sırada grubunu tamamlayan 12 Dev Adam'da, Ay - yıldızlılar maç sonrası karşılaşmayı değerlendirdi.

A Milli Takım Kaptanı Hidayet Türkoğlu, son pozisyon ile ilgili olarak, "Ender çok iyi penetre etti ve Engin Atsür de şutu kullandı. Ancak istediğimiz olmadı. İyi giden bir havamız vardı. Karşılaşmaya kötü başladık. Geriden gelmeye çalıştık. Bunu her zaman yapmamalıyız. İkinci yarıdaki performansımızı maçın başından itibaren göstermeliydik. Önümüzde bir günlük ara var. Bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Ancak nedense bu karşılaşmanın başında mücadelemizi sergileyemedik. Bazen iyi mücadele etseniz bile maç son topa kalabiliyor" dedi.

Çeyrek finaldeki rakip olan Yunanistan ile ilgili olarak ise Hidayet, "Milli Takım olarak biz hep iyi maçlar oynadık. Ankara'daki Efes Pilsen World Cup'ın ardından da iyi performans sergiledik. Şimdi Yunanistan karşısında iyi bir mantalite ile çıkacağız. Onlar ekol ve iyi basketbol oynayan bir ekip. Aynı şekilde bizim de iyi oynamamız gerekir." dedi.

SPOR TOTO SÜPER LİG Kategorisindeki Diğer Haberler