YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkan müjdeyi verdi
Başkan müjdeyi verdi
15 Ekim 2009 15:12
Şener: Kaybedilen puanları telafi edeceğiz

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, kaybettikleri puanları en kısa sürede fazlasıyla telafi etmeyi hedeflediklerini söyledi.


Şener, Trabzonspor Dergisi'nin bu ayki sayısında yer alan yazısında, saha sonuçlarıyla ilgili sıkıntılı günler yaşadıklarının ortada olduğunu belirterek, ''Hedefimiz kaybettiğimiz puanları en kısa sürede fazlasıyla telafi etmek olacak. Şahsım ve arkadaşlarım, arzuladığımız hedefe ulaşacağımıza inanmasak bu işi yapmayız. Onun için takımımızı, stadımızı, yönetimimizi sürekli yeniliyoruz. Bunların hepsini zirvede olmak için yapıyoruz'' dedi.

Saha sonuçları kadar kulübe katmaya çalıştıkları ek kaynakları da fazlasıyla önemsediklerini vurgulayan Şener, yazısında, ''Örneğin Solaklı Deresi ve Uzungöl'de sırasıyla 24 ve 8 megavat kurulu güce sahip iki hidroelektrik santralimiz var. Buradan 3 yıl sonra gelir elde etmeye başlayacağız. Hedefimiz bugünkü rakamlarla yılda 12 milyon liralık bir kaynak yaratmak'' bilgisine yer verdi.

''YELKEN KULÜBÜ OLUŞTURMAK İSTİYORUZ''

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin yanındaki marinayı devletten aldıklarını kaydeden Şener, şöyle devam etti:

''Bu marinanın 175 yat bağlama kapasitesi ve 55 bin metrekarelik çekek yeri var. Ana mendirek uzunluğu 750, tali mendirek uzunluğu ise 125 metre. Buradan para kazanmak için öncelikle bir yelken kulübü oluşturmak istiyoruz. Bu işleri iyi bilen birkaç firmayla görüşmelerimiz devam ediyor. Bağlama ve çekmeden yılda en az 2 milyon dolar gelir elde etme imkanına sahibiz. Bir de tekne imalatı, bakım ve akaryakıt istasyonunu ekleyebilirsek gelir daha da artar. Rusya'ya komşuluğumuz nedeniyle bu ülkenin konsolosluğuyla da görüştük. İşletme veya ortaklık açısından destek olup olamayacaklarını bize önümüzdeki süreçte bildirecekler.''

Kulüp olarak yıllık 110 milyon lira civarında bir cirolarının bulunduğunu anlatan Şener, ''Trabzon ekonomisinde ilk 10 içindeyiz. Futbolcu ve hocalar dışında 180 çalışanımız var. Trabzonspor'un Trabzon ilindeki gelirleriyle İstanbul takımlarıyla mücadele etmek çok zor'' dedi.

Şener, marka değeri ve bahsedilirlik artıkça sponsor gelirlerinin de yükseldiğini belirterek, ''Türk Telekom ile 15 milyon lira tutarında 5 yıllık forma göğüs reklamı anlaşmamız var. Yıllık İddaa gelirimiz 4-5 milyon lira. 6-7 milyon lira da kambiyo gelirine sahibiz. Avea ile yaptığımız anlaşmadan da yılda 5-6 milyon lira gelir bekliyoruz. Bu yıl da gelirimiz yaklaşık 110 milyon lira olur'' bilgisini verdi.

Yönetim kurulu olarak planların her şeyden önce borçlarını azaltmak olduğunu bildiren Şener, yazısını şöyle tamamladı:

''Taksitlendirilmiş vergi, banka ve futbolcu transfer borçlarımız var. Bunlar yaklaşık 70-80 milyon lira. Ama bu Trabzonspor için çevrilebilir bir rakam. Bu noktada sizlerden tek beklentimiz, kulübün geleceği adına atmaya çalıştığımız adımlara destek olmanız ve takımımızı her sonuçta desteklemeniz.''

SPOR TOTO SÜPER LİG Kategorisindeki Diğer Haberler