YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya: Türkiye Löw'ü istiyor
Almanya: Türkiye Löw'ü istiyor
14 Ekim 2009 14:09
Alman basını, Alman Milli Takımı'nın hocası Joachim Löw'ün isminin Türk Milli Takım'ı için geçmesine geniş yer verdi

Almanya Futbol Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw'ün Türk Milli takımı için isminin geçmesi Alman gazetelerinde geniş bir şekilde yer aldı.


Bild gazetesinin, ''Türkler Löw'ü istiyor'' başlığıyla verilen haberinde, Türk gazetelerinin Türk Milli takımı için Löw'e teklifte bulunulacağı haberlerinin yer aldığı belirtilerek, ancak Löw'ün her hangi bir teklif almadığını söylediği belirtildi.

Bu söylentilerin, 2010 yılında Alman Futbol Federasyonu (DFB) ile sözleşmesi sona erecek görüşmelerde Löw için bir avantaj olacağına dikkat çekilen haberde, Löw için her yeni gelen teklifin kendisini güçlendireceği kaydedildi.

Haberde, teknik direktör olarak yılda 2,5 milyon Avro kazanan Löw'ün Dünya Kupası'nda katılma başarısı ve Avrupa Şampiyonası'nda da ikinci olmasından sonra yıllık ücreti 4 milyon Avro'ya kadar yükseltilebileceği de belirtildi.

B.Z gazetesi de, ''Türkler Jogi'nin peşinde'' başlığıyla verdiği haberde, Türklerin Löw'ü ''çalmak'' istedikleri belirtilerek, Löw'ün Türkiye'de Fenerbahçe ve Adanaspor'u çalıştırdığı hatırlatıldı.

Almanya'daki diğer gazetelerde de, Löw'ün Türk milli takımından teklif alacağı söylentilerinin bulunduğu, ancak Löw'ün bu konuda bir teklif almadığı sözleri yer aldı.

SPOR TOTO SÜPER LİG Kategorisindeki Diğer Haberler