YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zirveye muhalefetten ne sesler geldi
Zirveye muhalefetten ne sesler geldi
Zirveye muhalefetten ne sesler geldi
06 Kasım 2007 / 17:56 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la ABD Başkanı George Bush arasında gerçekleşen terör zirvesi muhalefet kanadında farklı yorumlara neden oldu. MHP Lideri Devlet Bahçeli, görüşmeyi "Dağ fare doğurdu." diye nitelendirirken, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Başkan Bush'un PKK'yı terör örgütü ve düşman ilan etmesini önemsemek istiyorum." diye konuştu.


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bush'la yaptığı görüşmeyi hüsran ve hezimet olarak nitelendirdi. Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın Başkan Bush'la yaptığı görüşmeyi dağ fare doğurmuş diyerek tanımlayarak Türkiye'nin yalnız başına da olsa sınır ötesi operasyon ve caydırıcı tedbirler için harekete geçmesi gerektiğini söyledi.


Bahçeli, "Türkiye PKK bürolarının kapatılması ile asla yetinemeyeceği, istihbarat işbirliğini yeterli bulamayacağı bir dönemi yaşamaktadır. Yapay, etkisiz ve oyalamaya yönelik jestlerle tatmin olunmamalıdır." dedi.


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da Başkan Bush'un PKK'yı terör örgütü ve ABD'nin düşmanı ilan etmesini önemsediğini söyledi ve bu görüşmede sınır ötesi operasyona yeşil ışık yakıldığını savundu.


"Gelinen noktada Amerika askeri müdahale fikrini kafasına yatırmış. Müdahale etmek için yeni bir faciayı mı bekleyeceğiz?"


Baykal, Amerika'dan da sınır ötesi operasyona yeşil ışık gelmesinin ardından hükümetin gerekli adımları atması gerektiğini söyledi.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler