YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Zina serbest, kürtaj yasak'
'Zina serbest, kürtaj yasak'
03 Haziran 2012 19:22
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''Zina serbest, kürtaj yasak. Kabul edilir bir durum değil'' dedi.

Saadet Partisi Bursa il teşkilatının çeşitli etkinliklerine katılmak için Bursa'ya gelen Kamalak, gündeme ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kamalak, kürtajla ilgili konunun, diyaneti, tıbbı ve hukuku ilgilendiren bir konu olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

''Anormal bir durumun normal sonucudur. Zina serbest, kürtaj yasak. Kabul edilir bir durum değil. Üç kuruluşun temsilcisi bir araya gelir ve kendi alanlarındaki durum ne ise ona göre bir karar verirler. Ama anormal olan zinanın serbest, onun ürününün yasaklanmış olması. Biz milli görüş olarak diyoruz ki, sebebi ortadan kaldıralım. Sebep ortadan kalkarsa sonuç kendiliğinden ortadan kalkar.''

Başka ülkelerin aldığı kararların Türkiye'yi ilgilendirmediğini savunan Kamalak, ''Biz Osmanlı'nın torunlarıyız. Bizim bambaşka dünya görüşümüz var. Bir medeniyetimiz var. Başka ülkeler dediğinizin içinde acaba bir tane İslam ülkesi var mıdır '' diye konuştu.

Başkanlık sistemi tartışmalarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Kamalak, bu sistemin şu aşamada kabul görmeyeceğini ve meclisten böyle bir kanunun geçmeyeceğini öne sürdü.

Kamalak, 2B yasası olarak bilinen arazi satışıyla ilgili konuyu gündemden çıkarmak için başkanlık sisteminin ortaya atıldığını iddia ederek, şöyle devam etti:

''Daha önce çıkarılan kanunla yabancılara toprak satışı 25 dönümle sınırlandırılmıştı. Kanunen bunu 300 dönüme kadar çıkardılar ve Bakanlar Kurulu bunu iki misline kadar artırabilecek. Yani her bir yabancı kişiye satılacak toprak miktarı 600 dönümü bulacaktır. Yabancı hukuka göre kurulmuş şirketler bu kapsamın dışındadır. Onları da eklediğimizde sınırın nereye varacağını ancak Allah bilir. Bizim inancımıza göre vatan toprağı para ile satılamaz.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler