YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zilan: Olağanüstü kongre kararının 3 farklı nedeni olabilir
Bayram Zilan, Ak Parti'nin olağanüstü kongre kararının 3 nedenden ortaya çıkmış olabileceğini belirtti ve bu nedenleri aşağıdaki gibi sıraladı.
Zilan: Olağanüstü kongre kararının 3 farklı nedeni olabilir
05 Mayıs 2016 / 03:00 Güncelleme: 05 Mayıs 2016 / 02:55

Kanal A'da yayınlanan Mehmet Toprak'ın sunduğu Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Bayram Zilan'ın daimi konuk olduğu 'A Politik' programına katılan 24. Dönem MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri Ak Parti'den çıkan olağanüstü kongre kararına dair değerlendirmelerde bulundular.

Olağanüstü kongreye gidilme kararının 3 nedeni olabilir...

Bayram Zilan Ak Parti'nin ses getiren olağanüstü kongre kararıyla ilgili, ''Üç olasılık var. Ahmet Davutoğlu bu kadar yıpranma, söylentiden sonra bir tazeleme ihtiyacı hissedip Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu kendi aralarında müzakere sonucu böyle bir karar aldılar ve parti yeniden güven tazeleme amacıyla kongreye gidiyor olabilir.

2. seçenek ise Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan ayrılıyor. Bu başkanlık sistemine geçişin ön adımı olarak da görülebilir.

Üçüncü seçenek de gerçekten Ahmet Davutoğlu ve Erdoğan bugün görüştü. Davutoğlu çekilmek istediğini, aday olmayacağını söyledi. Prensip olarak kongreye gidilmesi kararı ortaya çıktı. Bunu önümüzdeki kısa zaman süresinde göreceğiz'' dedi.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 // Mehmet Sayın
Parti parti olmaktan çıkmış Limitet şirketi olmuş öyle olmamış olsaydı secilmiş davutoglununun yerine atanacak biri şübe müdürü yapılmazdi Cumhurbaşkanı her sözünde millet iradesi derken kendi ayagına kurşun sıktı...
05 Mayıs 2016 11:56
 // Oktay
Ülkemizi durduk yere ne için krize sokmaya zorlanıyor....
05 Mayıs 2016 07:34
 // Rasim DUMAN
Kimse okuz altinda buzagi aramasin. "Ust tarafta" hicbir problem yok. Pelikan dosyalari falan da "yel" hukmundedir, "kaya"dan zerre miskal toz koparamaz ALLAH (C.C.)'in izni ile. Bu insanlar oyle "uyduruk" degil, hakiku dava insanlaridir. Dostluk ve sadakatleri de pazara kadar degil, mezara kadardir. Muhterem Basbakanimiz, mesai yogunlugu sebebi ile, Basbakanlik ve Parti Gn. Baskanliginin ayrilmasini istiyor olabilir. Boylece, Basbakanlik vazifesi...
05 Mayıs 2016 07:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler