YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zeyid Aslan'dan HDP'li vekillere sert tepki
Zeyid Aslan'dan HDP'li vekillere sert tepki
24 Şubat 2016 07:02
HDP'li milletvekillerinin İçişleri Bakanı Efkan Ala için verdikleri gensoru genelgesinde, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Meclis'te HDP sıralarına dönerek, "Kandil’i yakacağız" dedi.

HDP grubunun İçişleri Bakanı Efkan Ala hakkında verdiği gensoru önergesi görüşmelerinde AK Parti grubu adına söz alan AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, bazı siyasetçilerin PKK’ya terörist diyemediklerini, aksine ''katil devlet'' dediklerini belirterek, ''Bu sıralara dönüp 'katilsiniz' diyenler aynaya bakarlarsa katili görecekler'' ifadelerini kullandı.

''KÜRTLERİN KATİLİ PKK'DIR''

Kürtlerin katilinin PKK terör örgütü olduğunu kaydeden Zeyid Aslan, ''Geçmişin hesabını 14 yıllık AK Parti iktidarından sormaya, bu ülkenin insanlarını yeniden kardeş yapmada irade koyan Tayyip Erdoğan’a haksızlık yapmayın. Bugün Türkiye’de var olan Kürt sorunun müsebbibi ne AK Parti iktidarıdır, ne de Türklerdir. PKK terör örgütünün Kürtlere uyguladığı asimilasyondur, kendi ideolojini kabul etmeyen Kürtleri 'hain Kürt' olarak gören ideolojileri nedeniyledir. Bu gün PKK'ya karşı durmadan Kürtlerin hakkını savunduğunu iddia etmek en büyük yalandır. Bu ülkede Kürtlerin katili PKK terör örgütüdür'' dedi.

TERÖRİSTLERE SİLAH TAŞIYIN DİYE SEÇİLMEDİNİZ

''Siz Kürtlerin katilisiniz'' diyen Aslan, ''Siz hangi Kürtler için hangi Kürtleri öldürüyorsunuz, bu sorunun cevabını sizden bekliyorum. Bu millet siyaset yapsın diye buraya gönderdi, teröristleri kaçırmak için koridor açsın dile değil, teröristlere silah taşısın diye değil. İçinizde bir kin var, bunu bu ülkenin çocuklarına aktarmak istiyorsunuz'' diye konuştu.

''KAWA'NIN ÇOCUKLARIYLA, KANDİL'İ BAŞINIZA YIKACAĞIZ''

HDP’lilerin tepkileri arasında konuşmasını sürdüren Aslan'ın, ''Uydusu kandil olanlar bilsin ki, dün Kürtlere karşı zulmün kalesi olan Ninova’yı Kawa’nın çocukları nasıl yaktıysa, bizde bugün Kawa’nın çocukları ile beraber Kandil’i yakacağız, başınıza geçireceğiz'' sözlerini AK Partili milletvekilleri ayakta alkışladı.

 // Ahmet Zeki akıl
TBMM Meclis'inde ortak karar alın HDP Milet vekilerinin vekilliğini düşürün düşürülmesi için önerge verin onlar orda durdukça Terörst bitmez Meclis kararı ile her şey yapılır...
24 Şubat 2016 09:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler