YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zeybek'ten Cindoruk'a ağır sözler
Zeybek'ten Cindoruk'a ağır sözler
24 Ağustos 2011 08:42
DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek'ten, eski DP Genel Başkanı Cindoruk'a ağır sözler...

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, ''Bugün bu iktidar bir şeyler yapmaya başladığı hissini verdiğinde bir takım yazar bozuntuları, bir takım PKK severler, PKK perestler, PKK'ya tapanlar, kendilerine liberal diyen bir takım adamlar şunu söylüyorlar: Türkiye yeniden Tansu Çiller dönemine mi dönecek  Ne var Tansu Çiler döneminde '' dedi.

DP Genel Başkanı Zeybek, Yalova İl Başkanlığı tarafından bir restoranda düzenlenen iftar sonrasında yaptığı açıklamada,seçim döneminde televizyon ekranlarında propagandanın adil bir şekilde yapılmadığını iddia etti.

Tanıtımda eksiklikler yaşandığını ifade eden Zeybek, ''Türkiye'nin tanıdığı ünlü bir yazar, bir sohbet esnasında halen genel başkanın Hüsamettin Cindoruk olduğunu söyledi. Benim genel başkan olduğumu söylediğimde mahcup oldu. Aydın bir insana bile genel başkan olduğumu anlatacak fırsat bulamadım'' dedi.

Oturduğu apartmanın kapıcısıyla da benzer olayı yaşadığını kaydeden Zeybek, ''Seçimden sonra kapıcıya sordum: Kime oy verdin  Dedi ki: CHP'ye. Dedim: Bize niye oy vermedin  'Ağabey sen CHP'li değil miydin ' dedi. Yani kapıcımıza bile anlatamamışız. Kapıcım bile DP'nin genel başkanı olduğumu bilmiyor'' diye konuştu.

Seçim dönemindeki ittifakın yanlış bir hareket olduğunu ifade eden Zeybek, ''Genel seçimlerde en büyük darbeyi, eski genel başkan Hüsamettin Cindoruk'un barajı aşamayacağız yönündeki beyanatından dolayı aldık'' dedi.

Türkiye'nin en büyük sıkıntısının terör olduğuna dikkati çeken Zeybek, şöyle konuştu:

''Türkiye'nin bugün birinci meselesi terördür. Terör meselesinin bitmesi için bizim iktidara gelmemizden sonra geçecek bir sene yeterlidir. Bir senede biz terörün kökünü de kuruturuz, bataklığını da. Bugün bu iktidar bir şeyler yapmaya başladığı hissini verdiğinde bir takım yazar bozuntuları, bir takım PKK severler, PKK perestler, PKK'ya tapanlar, kendilerine liberal diyen bir takım adamlar şunu söylüyorlar: Türkiye yeniden Tansu Çiller dönemine mi dönecek  Ne var Tansu Çiler döneminde  O zaman bir Genelkurmay Başkanı vardı, şunu söylüyordu: Başbakan tak diye emir veriyor, biz şak diye yapıyoruz. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Doğan Güreş söylüyordu. Profesyonel savaşçılarla PKK ile savaşıldı. Özel birlikler dağlarda dolaştığında teröristler kaçacak delik arar haldeydi. Bunların yaptığı iş yanlış.''

Terörle ilgili yapılacak işlerden birisinin BDP'nin kapatılması olduğunu ileri süren Zeybek, ''Yeni kurulacak parti yeni benzeri hadiseler yaparsa o da kapatılmalı. Partinin kapatılmasına sebep olanların da siyasi hakları alınmalı. Bunlara yumuşak davranarak bu işlerin çözülmesi mümkün değildir'' dedi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler