YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zeybekçi: Türkiye toprakları iki devlete verilecekti
15 Temmuz darbe girişimiyle Türkiye topraklarının iki devlete verilmenin hesapları yapıldığını aktaran Zeybekci, “Bu işgal girişiminin sonunda hedeflenen şey Ermenistan ve kürdistandı" ifadelerini kullandı.
Zeybekçi: Türkiye toprakları iki devlete verilecekti
24 Eylül 2016 / 21:15 Güncelleme: 24 Eylül 2016 / 21:24

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, memleketi Denizli’de Gönüllü Teşekküllerle bir araya geldi. Zeybekçi, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde hedeflenen şeyin Ermenistan ve Kürdistan oldığunu söyledi.

15 Temmuz’un bir darbe girişimi olmadığını, 15 Temmuz’un bir işgal girişimi olduğunu belirten Bakan Zeybekci, “15 Temmuz yıllardan beri kurulan, kurgulanan bir oyunun, senaryonun, son aşamasıydı, son sahnesiydi. 

Yıllardan beri hazırlanan o ihanet kurgusunun, zaman içindeki denemeleriyle, yani bu Gezi olaylarıyla, 17-25 Aralık’la veya ondan önceki E-Muhtırasıyla veya başka şekilde devrede olan bir oyundu. Birilerinin kurguladığı bir ihanet girişiminin Türkiye’yi bölme girişimiydi. 

Bunu yapanlar, asla affedilmeyecek, ağırlaştırılmış müebbet yediği zaman hücre hapsiyle orada kalacak. Ama bunları hukuk içinde yapacağız.

“SUÇLU ANAM, BABAM, ÇOCUĞUM DAHİ OLSA HESAP VERECEK”

15 darbe girişimi ile ilgili suçlunun fark etmeksizin cezasını çekeceğini belirten Zeybekci, “Bunların içinde, hemen hemen birçoğunu tanıyoruz. 

Buradaki arkadaşlarımız tanıyor, birçoğunu da ben tanıyorum. Arkadaşımızla zamanında Denizlimize hizmet etmiş olan veyahut Denizlimizin bir şekilde bazı yerlerinde sanayici olan, işadamı olan veyahut öğretim görevlisi veyahut başka görevlerde yer almış olan insanlardır. 

Suçluysa cezalarını çekecekler. Anam dahi olsa, babam dahi olsa, çocuğum dahi olsa, suçluysa bu millete hesabını verecek, cezasını çekecek. Bu konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın. 

Bunun hesabı mutlaka ve mutlaka sorulacaktır. Yeri geldiği zaman gizliden destekleyenlere, kimsenin olmadığı yerde yüzlerine, çatır çatır söylüyoruz. Bunun söylenmesi gereken yerlerde bu milletin evlatları, gerekeni söylüyor” diye konuştu.

“TMSF‘YE DEVREDİLEN ŞİRKETLER”

TMSF’ye devredilen şirketlerle ilgili de konuşan Zeybekci, “Borsada işlem gören şirketlerin bu terör örgütüyle iç içe görünen veyahut adı onlarla bire bir anılan bazı şirketlerin 15 Temmuz’dan önceki Cuma günü borsa değerleri bir ise eğer, 15 Temmuz’dan sonra bu değer 0,60’lara kadar düşmüş ama bu şirket TMSF’ye devredildiği andan itibaren şu anda o 0,60’lardan şu anda 1,80’lere kadar gelmiş olan borsadaki değerleri var yani ekonomik anlamda bu algı son derece olumlu. 

Bu şirketlerin Türk sanayisi ve ekonomisi içinde ülkenin varlığı gibi değerlendirilmesi ve geleceğe taşınması bu riskli dönemi, sıkıntılı dönemi aşmasının sağlanması da hakikaten başarılmış olacaktır.

Bu vesile ile başarılmış olacak. Bunda endişeniz olmasın şu anda vaka kontrol altında” diye belirtti.

“TÜRKİYE TOPRAKLARI İKİ DEVLETE VERİLECEKTİ”

15 Temmuz darbe girişimiyle Türkiye topraklarının iki devlete verilmenin hesapları yapıldığını aktaran Zeybekci, “Bu işgal girişiminin sonunda hedeflenen şey Ermenistan ve kürdistandı.

Türkiye’nin bundan yüz yıl öncesinde çizilen o haritasındaki bu ihanet çetesi bu ruhunu ve vicdanını satmış olan hain ve onun kullandığı maşaların sebep olacağı sonuç Türkiye’nin bölünmesine kadar gidecek olan bir süreçti. Kardeş kavgasıydı, iç savaştı. 

Bunların sonucu olarak da şu anda Irak’ta ne oluyorsa, Suriye’de ne oldurulmaya çalışılıyorsa Türkiye’de aynı operasyona tabi edilecekti ve bunun için de hedeflenen buydu. 

O anlamda bu millet tarihi boyunca asla diz çökmedi ve bu millet bu hainlere de gereken cevabı verdi ve Türkiye ile ilgili bu hayaller tamamen ortadan kalkmıştır inşallah” açıklamasını yaptı.

 // Fatıma
Ben DENİZLİ liyim sayın bakanım eski BELEDİYE başkanım sanırım tam anlayamamış yada tam açık konuşmamış yahu ALLAH KORUSUN darbe gerçekleşseydi BÜYÜK İSRAİL DEVLETİ kurulacakti ne ermenistani ne kurdistani PKK israilin paralı askeri ermenistan da paralı devleti bırakalım artık lafı eveleyip gevelemeyi IŞİD niye İSRAİLE saldırmıyor yada israilin suriyeyi bombalaması neden medyada hiç yer almıyor UYANALIM ARTIK LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN...
25 Eylül 2016 09:39
 // hakan baykal
Bende acizane diyorumki madem bu kadar açık saldırı var ozaman savunma sanayini çok güçlendirilip harp teknolojilerini güçlendirilim acilen bu işi halletmemiz ve silahlarımızı arttırmamız lazım....
25 Eylül 2016 01:33
Yine kaybeden bu ülenin insanları...
 // Ömer
15 Temmuz'daki darbe girişiminde hedeflenen Ermenistan ve Kürdistan olmadı ama 250 vatandaşı katleden binlercesin yaralayan Darbe alçaklığına girişenlere İDAM isteyen İnsanları İlkelikle Suçalayan yahudi bozuntusu şarkıcı ve dördüncü el sevici kocası ile birlikte ananasçılar, ... vs hedeflerine ulaştılar....
24 Eylül 2016 Cumartesi 23:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler