YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zeybekci: Herkes ayağını denk alsın
Zeybekci: Herkes ayağını denk alsın
17 Kasım 2014 15:45
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Asgari ücreti olan bir arkadaşın 4 bankadan 30 bin TL'lik limiti var. Bu iyi niyetli değil. Herkes elini vicdanına koysun ve ayağını denk alsın" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanlığı'nın olağan kongresine katıldı. 

Uzun süren konuşmaların ardından konuşan Bakan Zeybekci, 2015 seçimlerine vurgu yaparak herkesin seçim döneminde çok çalışmasını istedi. Kongrenin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Zeybekci, Libya'da alıkonulan ve sabah saatlerinde salınan Türk vatandaşları ile ilgili konuştu.

Zeybekci, "Bir süre önce bu arkadaşlarımız o bölgede alıkonmuştu. Çok şükür şimdi hepsi salındı. Olumsuzluk ve belirsizliklerin olduğu, devletin güçlü bir şekilde olmadığı yerlerde böyle şeyler yaşanıyor. Türkiye olarak biz, vatandaşlarımızın başına bu tip şeyler geliyor diye bu bölgelerden çekilmeyeceğiz. Libya, Mısır, Musul bizim için vazgeçilmezdir. Biraz sıkıntı oldu diye bu bölgelerden çekilecek değiliz. İşadamlarımızla bu bölgelerde olmaya devam edeceğiz. Kurtulan işçilerimize geçmiş olsun diliyorum" dedi.

Bankalar ve kredi kartları ile ilgili düzenlemelerin yapıldığını ve yapılmaya devam ettiğini ifade eden Zeybekci şöyle konuştu: "Bankaların en önemli gelirleri kart aidatları ve üyelikler gibi şeyler. Bunların disiplin edilmesi lazım. İnsanı rahatsız eden ya da ekonomik kurallarına aykırı olan bir olayın devam etmesi tabiatın kuralların aykırı. Bunlar daha şeffaf, kontrol edilecek bir hale gelecektir. Bununla ilgili çalışmaları zaten var. İnsanları rahatsız eden bu tip olayları düzenlememiz gerekir. Asgari ücreti olan bir arkadaşın 4 bankadan 30 bin TL'lik limiti var. Bu iyi niyetli değil. Herkes elini vicdanına koysun ve ayağını denk alsın."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler