YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zeybekci: 'Cumhurbaşkanı adayının ismi gayet net'
Zeybekci: 'Cumhurbaşkanı adayının ismi gayet net'
22 Haziran 2014 13:59
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanlığı adayının adının açıklanmasının detay olarak kaldığını ve ismin gayet net olduğunu söyledi.

Zeybekci ayrıca, Türk Dünyası Yatırım ve Kalkınma Bankası kurulması için çalışma yürüttüklerini açıkladı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Dünyası ziyaretlerinin ardından memleketi Denizli’ye gelerek partilileriyle kahvaltılı toplantıda buluştu. Toplantıya Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yansı sıra AK Parti Denizli Milletvekilleri Nurcan Dalbukak, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar,Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve diğer partililer katıldı.

Basına kapalı olan toplantının ardından gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Zeybekci, ilk olarak Irak’ta yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Irak’ta sıkıntının devam ettiğini belirten Zeybekci, "Musul Konsolosluğu’nun basılmasıyla orada alıkonan vatandaşlarımızın kurtarılması için çok hassas davranıyoruz. Bu insanların can güvenliği bizim için her şeyden önemli. Sıfır risk alarak bu insanları ülkemize getirmek istiyoruz. Elimizdeki tüm dinamikleri kullanıyoruz. Yereldeki aşiretlerin de yardımını alıyoruz. Çok hassas bir olay.Bu örgüt tek başına da hareket etmiyor. Her an olumlu bir haber alma olasılığımız da var, bekliyoruz" dedi.

"Adayın adınınn açıklanması sadece..."

Türk tarihinde ilk kez cumhurbaşkanının halk tarafından seçileceğini kaydeden Zeybekci sözlerini şöyle tamamladı: "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk kez halk oy kullanacak. Adaylıkla ilgili işaretleri halk veriyor. Dönüp de geçmişe özellikle de son yerel seçimlere bakıldığında halkımız sandığa adayla ilgili büyük bir çerçeve mektubu koydu. Bu çerçevede adayın kim olması gerektiği belliydi.

Çok net bu. Türk tarihinde cumhurbaşkanını ilk kez halk seçeceği için buna duyduğum saygında dolayı başkalarının adayları ile ilgili yorum yapmayacağım. Halkımızın ne dediğini yok saymamak lazım. Halkın ne dediği gayet açıktır. 3 temmuza kadar adayımız açıklanacaktır. Cumhurbaşkanının adının açıklanması detay olarak kaldı. Her şey gayet net ve açıktır."

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler