YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zekeriya Öz'den Twitter tehdidi
Zekeriya Öz'den Twitter tehdidi
28 Ekim 2014 15:45
Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ve tehditle suçlanan tweetlerinde suç unsuru bulunmadığını savunarak, "Eğer hakkımda dava açılırsa aynı tweetleri tekrar tekrar atacağım" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla kendisine yönelik tehdit, iftira ve hakaret suçlarını işlediği gerekçesiyle Temmuz ayında Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulundu. Zekeriya Öz'ün Bolu'da görev yapıyor olması nedeniyle dosya Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Celalettin Şimşek, Erdoğan'a hakaret ve tehditte bulunduğu iddiasıyla ilgili olarak Zekeriya Öz hakkında Düzce Ağır Ceza Mahkemesi'nde istinat edilen hakaret ve tehdit suçlarından yargılanmak üzere kamu davası açtı.

Attığı twitlerde suç unsuru olmadığını savunan Zekeriya Öz şunları söyledi:

"Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nın benimle ilgili dava açtığından haberim yok. Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı benimle ilgili dava açamaz. Ben birinci sınıf savcıyım ve benim bildiğim kadarıyla benimle ilgili davayı ancak Yargıtay açabilir. Neye istinaden böyle bir dava açılmış bilemiyorum. Benim attığım tweetlerde suç unsuru taşıyan ifadeler yok. Eğer hakkımda dava açılırsa aynı tweetleri tekrar tekrar atacağım."

01:56
 // MUHAFIZ
Senin gibi tehditi,hakareti ve şantajı adet haline getiren bu millete ve T.S.K. ya karşı sahte delillerle KUMPASI maşa olarak kullanan "adalet mülkün temelidir"düsturunu bırakarak adalet F.gülen'in tekelindedir düsturunu benimseyen adaletin terazisini kendi çıkarlarınız doğrultusunda kullanan adalet anlayışı ve zihniyetinden yoksun SAHTE SAVCILARIN ne bu milletin içinde nede TÜRKİYE sınırları içinde yeri yoktur,ve inşallah olmayacaktır...!!!...
29 Ekim 2014 01:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler