YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zana: "Özerkliğimizi herkes görecek"
Zana: "Özerkliğimizi herkes görecek"
16 Ekim 2015 23:10
HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana, Ankara'daki saldırıda hayatını kaybeden üç kişinin Manisa'da oturan yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu. Zana, ziyaret sonrası çarpıcı açıklamalarda bulundu.

HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana, Ankara'daki katliamda ölen Saruhanlı'nın Azimli Mahallesi'nden Emin Aydemir ve Resul Yanar ile Mütevelli Mahallesi'nden Nizamettin Bağışçılar'ın yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu. Zana, ziyaretler sonrası konvoy eşliğinde, bugün saat 12.00'de geldiği Turgutlu'da, Atatürk Mahallesi'nde partililerce karşılandı. Buradaki Belediye Düğün Salonu'nda partilileriyle buluşan Zana'ya, özellikle kadınlar ilgi gösterdi.

KÜRTÇE SESLENDİ

HDP Turgutlu İlçe Eş Başkanı Selahattin Dağlı'nın ardından Zana, kendisini dinlemeye gelen partililerine seslendi. Yaklaşık 500 kişilik gruba Kürtçe seslenen Zana, Ankara'daki terör saldırısına da değinerek şunları söyledi:

''Bu acı hepimizin acısı. Bu acı Türkiye'nin acısı. Bizler el ele olmalıyız. Sesimizi gür şekilde herkese duyurmalıyız. Kobani bir milattır. Bizim gibi acı çeken bir millet kalmadı. Biz de 72 millet gibi kendi halkımızı, kendi özerkliğimizi, kendi özgürlüğümüzü arıyoruz ve istiyoruz.

Hiç kimse Kürt halkı hırsız, Kürt halkı yaramaz diyemez. Bizim özgürlüğümüzü herkes görecek. Siyasi irademizi kullanmalıyız. Siyasi irademize kimse ipotek koyamaz. Siyasi iradenizi başka partilere kaptırmayın. Biz ne zamanki 80 milletvekiliyle parlamentoya girdik, diğer partilerin dizlerinin bağı çözüldü. Bunların partilerinin ismi değişiyor ama zihniyetleri değişmiyor. Hep aynı zihniyette devam ediyorlar. Bu millet kendi siyasi iradesiyle hareket etmeli. Bugün en büyük aşiret HDP'dir. Hepimizin partisidir. Sizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.''

1
 // 1
F tipinde ozerkligini tek başına ilan edersin......
17 Ekim 2015 12:31
Hamiyet maskesi altındaki kan emici taşeronlar
 // Abdullah
Senin gibi Kürt olacaksam olmaz olaydım.Siz kim Hamiyetli cesaretli ve bir o kadar da şefkati imaniye ile yoğrulmuş olan kürtlerler kim...
17 Ekim 2015 10:59
BUNLARA İNANMAYIN EY VATANDAŞLAR
 // VATANDAŞ AHMET
BUNLAR ERMENİ YAHUDİ İSRAİLE HİZMET EDİYORLAR ...
17 Ekim 2015 Cumartesi 10:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler