YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zana: O ev benim değil
BDP'li Leyla Zana, PKK'nın şehir yapılanması olduğu iddia edilen KCK'ya yönelik operasyonlarla ilgili "Benim şahsi evim yok. Ankara'daki evimde de kiracıyım"dedi.
Zana: O ev benim değil
13 Ocak 2012 / 16:18 Güncelleme: 13 Ocak 2012 / 16:23

Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, PKK'nın şehir yapılanması olduğu iddia edilen KCK'ya yönelik operasyona ilişkin, kendisinin şahsi evinin bulunmadığını, evlerinin kira olduğunu söyledi.

Brüksel'e giden Zana, Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, evinin arandığını yeni öğrendiğini belirterek, ''Benim zaten şahsi evim yoktur. Hepsi kiradır. Ankara'da aranan evde de kiracıyım, arasınlar'' dedi.

Leyla Zana, Brüksel'e, orada yaşayan oğlunun askerlik sorununu çözmek için gittiğini belirtti.

Operasyon kapsamında Malatya'da BDP il binasında yaklaşık 7 saat süren aramalar sonunda 3 çuval evrakla, bilgisayar kasası ve yazıcıya el konuldu.

Adana'da BDP il binası ile Seyhan ve Yüreğir ilçe başkanlıklarında yapılan aramalarda, bilgisayar belleklerinin kopyası alındı, bazı dokümanlara el konuldu.

Şanlıurfa'da, BDP İl Başkanlığı ile Eğitim-Sen ve Kurdi-Der şubeleriyle, BDP'nin Viranşehir ve Ceylanpınar ilçe başkanlıkları ile bazı adreslerde yapılan aramalar da tamamlandı. Bu kapsamda 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak da Bahçelievler Mahallesi'ndeki evinde yapılan aramaya ilişkin, bir bilgisayarın alındığını belirtti.

Nusaybin Belediye Başkanılığı binasındaki arama sona erdi. Arama sonrası açıklama yapan Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, ''İstanbul'daki bir mahkemenin kararı sonucu arama yapıldı ve bilgisayarlarımıza el konuldu'' diye konuştu.

Öte yandan, Diyarbakır, Batman, Bingöl ve Siirt BDP il başkanlıkları, Kayapınar Belediyesi Kültür Merkezi ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilciliklerinde de yapılan aramalar da tamamlandı. Aramalarda bazı bilgisayar ile dokümanlara el konulduğu belirtildi.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler