YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zaman, CHP'nin borcunu AK Parti'ye yıktı
Zaman'da yer alan bir haberde Türkiye'nin en borçlu belediye başkanı olarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu gösterildi, borcun kaynağı ise Yuvacık barajı. Haberde barajı yaptıran CHP'li başkandan tek satır yok.
Zaman, CHP'nin borcunu AK Parti'ye yıktı
26 Mart 2014 / 22:22 Güncelleme: 26 Mart 2014 / 22:27

Haber 7'de yer alan hbaere göre Zaman Gazetesi ve internet sitesinin manşetinden verilen haberde yeni bir skandala imza atıldı. Koray Tekin ve Cahit Kılıç imzalı haberde Hazine Müsteşarlığı'nın en borçlu belediyelerle ilgili çalışması gündeme getirildi. Haberde Türkiye'nin en borçlu belediyesi olarak 5 Milyar 742 milyon liralık borça Kocaeli Büyükşehir Beleyidesi gösterilirken "AK Partili İbrahim Karaosmanoğlu Türkiye'nin en borçlu belediye başkanı ünvanına sahip vurgusu" yapıldı.  

Haberde borçla ilgili "Belediyenin borçlarının büyük bir kısmının ise Yuvacık Barajından kaynaklandığı ifade ediliyor. Belediye yöneticilerinin seçileceği 30 Mart seçimlerine sayılı günler kaldı. Siyasi partilerin miting meydanlarındaki söylemleri her geçen gün daha da sertleşirken, seçimlerin merkezinde yer alan belediyelerin borçları hemen hiç gündeme gelmiyor." ifadesi yer alıyor.

Ancak bu borcun barajın inşaatını gerçekleştiren  CHP'li eski Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen döneminden kaldığına ilişkin tek bir satır yazı yok.
Hakkında Yuvacık Barajı ile ilgili dava açılan 'ihaleye fesat karıştırmak' suçundan hapis cezası CHP'nin İzmit Belediye Başkan adayı.  

Zaman'ın haberinde ayrıca "Başkanın villasına hastane piyangosu" ara başlığı ile  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu şehrin Yuvacık beldesinde "etrafı duvarlarla çevrili deniz manzaralı 2 katlı bahçeli villaya sahip" olduğu belirtilerek  Başkanın evinin hemen alt tarafına yapılan hastane sayesinde ev değerine değer kattığı ifade edildi.  Yerleşimin seyrek olduğu bölgede yer alan Karaosmanoğlu'nun evi hastane sayesinde geniş asfalt yollara kavuştuğu belirtilen haberde başkanın villasının alt kısmına yaklaşık  10 sene önce büyük bir hastane yapıldığı ifade edilerek hastane sayesinde Yuvacık'ın bu bölgesinin büyük bir değer kazandığı ileri sürüldü.

Habere konulmayan bir nokta o inşaatın yapıldığı dönemde Karaosmanoğlu değil CHP'li Sefa Sirmen Belediye Başkanı idi.

111-001.jpg

Bu haberin nedeni o sözler mi?

Zaman'da 20 Mart'ta  'AKP'li başkan iftirada Erdoğan'ı aştı' başlığı ile  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı'yla ilgili bir haber yer almış ve Karaosmanoğlu'nun Fethullah Gülen ile ilgili yaptığı açıklamalara yer verilmişti.

Zaman'da yer alan o haber şöyle:

"Karaosmanoğlu, Hocaefendi için, "Şahsen Fethullah Gülen'i böyle bilmiyordum. Son gelişmeler bize şunu gösterdi ki; ABD'nin yetiştirdiği bir Lawrence'tır. İhanetin başıdır." ifadelerini kullandı.

Karaosmanoğlu, Kocaeli'nin İzmit ilçesinde yayın yapan Mavi Kocaeli Gazetesi'nin genel yayın yönetmeni Olcay Sanal'a verdiği röportajda, tabandan beklediği oylar için aynı taktiğe başvurdu. Yurtlara verilen ruhsatları bir lütufmuş gibi lanse eden Karaosmanoğlu, "Cemaat'in tabanı ile bir problemimiz yok. Taban temiz. Tabanın üstte yapılanlarla bir ilgisi yok. Üst yönetimde bir ihanet var. CIA-MOSSAD ile işbirliği var. Türkiye'yi çökertme hareketi var.

Türkiye'de askeri yönde bir ihtilal yapamadılar ama hükümeti nasıl çökertiriz. Türkiye'ye nasıl zarar veririz hesabına girdiler." iddiasında bulundu. Karaosmanoğlu, devamla Hizmet Hareketi mensupları ve Hocaefendi'ye şu iftiraları attı: "Fethullah Gülen bir Lawrence'tır. Osmanlı İmparatorluğu ile Arap dünyasının arasını açan Lawrence vardı. Müslüman kılığında Arabistan'da dolaştı. Osmanlı İmparatorluğu ile Arap dünyasının arasını nasıl kopartırım çalışmaları içerine girdi. Lawrence'ı İngilizler yetiştirmişti. Bugün de yaşananlar aynı durumdur, başka bir şey değildir." ifadelerine yer verilmişti.

333-001.jpg

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler