YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Zalim Esad, tahrik etti"
"Zalim Esad, tahrik etti"
13 Mayıs 2013 13:18
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırılara ilişkin, "Maalesef zalim Esed'in tahriki neticesinde organize edilen bir örgütün yaptığı anlaşılıyor" dedi.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük'ü ziyaret eden Eroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte önemli yatırımlar yapmak istediklerini söyledi.

Sakarya'da son gelişinde 25 yatırımın müjdesini verdiğini anımsatan Eroğlu, "Bunlardan en önemlisi Ballıkaya Projesi. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor, inşallah söz verdiğimiz tarihte tamamlayacağız. Sakarya ve civar bölgeleri için çok önemli ve hayat verecek bir proje" şeklinde konuştu.

"Kentimiz memba kalitesinde su içecek" diyen Eroğlu, "Bunun yanı sıra temel atma törenleri de yaptık. 13 tesisimizi hayata geçireceğiz. 2013'ü Sakarya'da yatırımlarda hamle yılı ilan ettik. Bunları takip edeceğiz. Söz verdiğimiz 25 yatırımı kesinlikle bitireceğiz" ifadesini kullandı.

Eroğlu, Reyhanlı'daki saldırılara ilişkin bir soru üzerine şunları dile getirdi:

"Reyhanlı'daki saldırı bizleri çok derinden etkiledi. Ben o gün Adana'daydım. Orada muhteşem bir şekilde temel atma törenlerimiz vardı. Her şey yolunda giderken saldırı haberi geldi ve derin üzüntü yaşadım. Çok yaraladı bizi bu saldırı. Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.

Ölenlerin yakınlarının ve milletimizin de başı sağ olsun. Maalesef zalim Esed'in tahriki neticesinde organize edilen bir örgütün yaptığı anlaşılıyor. Bu konuda İçişleri Bakanlığımız gerekenleri yapıyor. Soruşturmalar sürüyor. O bakımdan söyleyecek fazla bir şey yok."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler