YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Yüzdük yüzdük, kuyruğuna geldik'
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, basın özgürlüğü konusunsa ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını ifade ederek, 'Yüzdük yüzdük, kuyruğuna geldik.' dedi.
'Yüzdük yüzdük, kuyruğuna geldik'
26 Kasım 2010 / 16:51 Güncelleme: 26 Kasım 2010 / 17:00

-ADALET BAKANI ERGİN SORULARI YANITLADI

-''BİZ GENEL İTİBARİYLE, BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜN UYGULAMADA

KARŞILAŞTIĞI SORUNLARI GİDERECEK TEDBİRLER ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ''

-''BASIN ÇALIŞANLARINI TATMİN EDECEK BİR SONUÇ ELDE ETMEK İÇİN BÜYÜK

GAYRET SARF ETTİĞİMİZİ İFADE ETMELİYİM. ÇOK AZ SABIR. YÜZDÜK, YÜZDÜK

KUYRUĞUNA GELDİK''

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ''Biz genel itibariyle basın özgürlüğünün, uygulamada karşılaştığı sorunları giderecek tedbirler üzerinde çalışıyoruz. Basın çalışanlarını tatmin edecek bir sonuç elde etmek için büyük gayret sarf ettiğimizi ifade etmeliyim. Çok az sabır. Yüzdük, yüzdük kuyruğuna geldik'' dedi.

Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen 30. Avrupa Konseyi Adalet Bakanları Konferansı'nın ardından basın toplantısı düzenleyen Sadullah Ergin, gündemle ilgili soruları yanıtladı.

Ergin, bir gazetecinin ''Özellikle Ergenekon soruşturması ve davaları sürecinde haberlerimizle ilgili açılan çok sayıda dava var. Davalara çıkmaya devam ediyoruz. Gazetecilerin önündeki bu tür sorunların çözümünde yakında somut çalışmalar görecek miyiz?'' sorusu üzerine şunları söyledi:

''Bu problem sadece sizin probleminiz değil. Medyadaki tüm değişik yayın gruplarının hepsinin mensuplarıyla ilgili açılmış çok sayıda soruşturma ve kovuşturma var. Bu bir sorun olarak önümüzde. Gerek Avrupa Komisyonu İlerleme Raporu'nda dile getirildi, gerek uluslararası basın kuruluşlarının zaman zaman Türkiye'ye bu noktada eleştirel yaklaşımları var. Tabii siyaset kurumunun vazifesi de bu tür aksaklıkları tespit etmek ve bunları telafi edici tedbirleri almak. Bu anlamda son Bakanlar Kurulunda değerlendirmeler yapıldı, çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar tamamlanmadan içeriğine dair birtakım değerlendirme yapmak doğru değil. Değişik gazetecilerden zaman zaman sitemler geliyor. Yapılan çalışmanın mahiyetini bilmediklerinden bahisle bu sitemlerin yapıldığını düşünüyorum. Biz genel itibariyle basın özgürlüğünün uygulamada karşılaştığı sorunları giderecek tedbirler üzerinde çalışıyoruz. Bu çalışmanın sonuçlarını beklerseniz... Basın çalışanlarını tatmin edecek bir sonuç elde etmek için büyük gayret sarf ettiğimizi ifade etmeliyim. Çok az sabır. Yüzdük, yüzdük kuyruğuna geldik.''

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler