YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yüzde 70'in desteklediği bu süreci..."
"Yüzde 70'in desteklediği bu süreci..."
30 Haziran 2013 17:17
BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, çözüm sürecine ilişkin "Yüzde 70'in desteklediği bu süreci sonuna kadar götürmeye kararlıyız, azimliyiz" dedi.

BDP Şırnak Milletvekili Kaplan, partisince Şırnak Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, barışın ve çözümün sandığa saygı duymaktan geçtiğini dile getirdi.

Şırnak halkının yüzde 90'ının çözüm sürecini desteklediğini ifade eden Kaplan, şunları kaydetti:

"BizŞırnak haklı olarak, yüzde 90'ı olarak çözümü destekledik. Bütün dağlarımızda ve ovalarımızda, Dicle kıyısında, Habur'da, Uludere'de her yerde bütün olarak süreci destekledik, sonuna kadar destekleyeceğiz. Türkiye'nin de yüzde 70'in desteklediği bu süreci sonuna kadar götürmeye kararlıyız, azimliyiz. Bu ülkede barış ve özgürlük gelecektir diyoruz. Çünkü bizim ekmek ve su kadar barışa, özgürlüğe ihtiyacımız var."

Parti olarak hedeflerinin yerel seçimlerde bütün belediyeleri almak olduğunu dile getiren Kaplan, "Biz önümüzdeki dönemde bölgede rakip olarak bir tek AK Parti'yi görüyoruz. Başka partiyi göremiyoruz, yok. O zaman iyi çalışacağız. Yeni bir yapılanma, demokratik bir süreç ve yeni bir örgütlenme ile AK Parti'nin devletçi zihniyetine karşı halkın iradesinin temsilcisi olarak meydanlara dolacağız. Hedefimiz bütün Şırnak'ın belde, ilçe ve il belediyelerini almaktır'' şeklinde konuştu.

 

AA

Kıssas haktır...
 // ibrahim çelikoğlu
Bu işin sonunda kıssas vardır.Öldürülen her bir vatandaşın kıssas hakı;Yargıç kalemi kırmadan önce yakınına sormalı,idam edilsinmi,Allah'amı bırakıyorsun diye.İdam edilsin"denirse hakim kararı geçerlidir.İdam..Doğuda millet kendi ananelerine göre bu düzeni uygular.Adı;Kan davasıdır.Kaplan'ı bekliyen son,kan davasıdır.Karpuz seçer gibi inançlı Kürt'leri,Türk'leri öldürtenlere çaçeronluk yaparak öldürmekten suçluluğu bir yerlere saklıyamazsınız.Eninde sonunda sonuç hak yolu olacaktır......
30 Haziran 2013 Pazar 18:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler