YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yüreğimizdeki acı her geçen gün derinleşiyor"
"Yüreğimizdeki acı her geçen gün derinleşiyor"
23 Ocak 2014 13:04
DSP Genel Başkanı Masum Türker, Uğur Mumcu'nun ölümü nedeniyle yaşadıkları acının her geçen gün derinleştiğini, O'nun savunduğu değerler için mücadele azimlerinin arttığını bildirdi.

Türker, gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun ölümümünün 21. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

"Yüreğimizdeki acı her geçen gün derinleşirken, Mumcu'nun savunduğu değerler için mücadele azmimiz her geçen gün daha da artmaktadır" ifadesini kullanan Türker, açıklamasında şunları kaydetti:

"24 Ocak, yeri asla doldurulamayacak olan Uğur Mumcu'nun fikirlerinin yeniden ateşlendiği, yüreklerin O'nun için çarptığı özel bir anlam taşımaktadır. Ulusu ve ulusunun bağımsızlığı için mücadele eden ve bu uğurda yaşamını ortaya koyan Uğur Mumcu'nun fikirleri, yaptığı önemli araştırmalar, karanlık günleri egemen kılmak isteyenlerin üzerine gerçeğin ışığını tutmakta, onları hala köşeye kıstırmaktadır.

Mumcu'nun Atatürkçü çizgide ortaya koyduğu ülkesi için sorgulayıcı yaklaşım, vatansever her DSP'li için önemli bir değer taşımaktadır. Ülkemiz adına mücadele eden, bu uğurda canını veren gerçek bir vatansever olan demokrasi şehidimiz Mumcu'yu bir kez daha saygıyla anıyorum. 21 yıldır yüreğimizde yaşayan Mumcu'yu asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Mumcu'nun fikirleri ülkemizi aydınlatmaya devam edecektir."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler