YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan'a sığınan helikopterde CIA ajanı vardı
AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, darbe girişimi sonrası 8 askerin Yunanistan'a kaçtığı helikopterde CIA ajanının da bulunduğunu ileri sürdü.
Yunanistan'a sığınan helikopterde CIA ajanı vardı
01 Ağustos 2016 / 14:27 Güncelleme: 01 Ağustos 2016 / 14:36

AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili bir iddiada bulundu.

Fethullah Gülen ile CIA'nın Ortadoğu ve Türkiye Masası eski Şefi Graham Fuller arasında bağ olduğunu söyleyen Milletvekili Orhan Deligöz, şöyle konuştu:

“Bu Fuller 1964'te Türkiye'ye geliyor istihbarat masası şefi olarak. 1966'da da Fethullah Gülen cemaati kuruluyor. Yıllar sonra da Fuller'in kefaletiyle Amerika'da oturma izni alıyor. 1964'lerden beri bunlar planlandı, yetiştirildi. Yabancı misyon şeflerinin kontrolünde bu hareketin geliştirildiği ortaya çıkmaktadır. 

DARBEGİRİŞİMİ GECESİ İSTANBUL'DAYDI

Yine hazindir; 15 Temmuz darbe gecesi o Fuller denen adam İstanbul'daydı. İstanbul Büyükada'da bir otelde toplantı yaptılar uzmanlarla. Hatta Amerika'ya canlı bağlanmak için tesisat kurmuşlar. Türkiye'deki darbeyi nasıl yöneteceklar, sonuçlar nasıl olacak diye.

HELİKOPTERDE FULLER DE VARDI

Muhtemeldir ki Yunanistan'a kaçan helikopterin içerisinde Fuller'i kaçırdılar o gece. Helikoperin içerisinde Fuller de vardı maalesef. Dolayısıyla büyük bir bela atlattık.”

Darbenin başarıya ulaşması halinde IŞİD’in Türkiye’da saldırılar yapacağını iddia eden Deligöz, “DAEŞ, Türkiye'ye gelecekti ve insanlarımızı aynen Suriye'de Irak'ta yaptıkları gibi boğazlayacaklardı” diye konuştu.

BU DOĞRU İSE
 // CEM
Türkiyedeki bütün faaliyetlerine son verilmeli ve büroları kapatılmalı...
01 Ağustos 2016 Pazartesi 21:30
 // atak
Halkta aynı şeyi söylüyor,doğrudur bende öyle düşünüyorum sahsen,yoksa o 8 tane satılık hain başka yere inerdi...
01 Ağustos 2016 20:45
 // Rasim DUMAN
İddia dogru ise - ki, bu iddia, darbenin hemen ertesi gunu bu sitede de yer aldi - halen Yunanistan'da bulunan darbecilerin "cok yasamayacaklarini" soyleyebiliriz. Zira onlarin Turkiye'ye donup "evet, helikopterde ABD'li bir misafirimiz vardi" diye "otmelerini ABD goze alamaz. Bu darbecilerin yakinda topluca "intihar ettiklerini" veya "kazaya kurban gittiklerini" duyarsak, hic sasirmayalim....
01 Ağustos 2016 15:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler